Anasayfa / Netflix / Netflix son izlenenleri kaldırma silme işlemi

Netflix son izlenenleri kaldırma silme işlemi

Netflix’de izlenen dizi, film veya diğer içerikleri kaldırabilirsiniz. İzleme etkinliği’ni kullanarak, izlediğiniz filmleri tek tek veya toplu olarak silebilirsiniz. İzlenen içerikleri kaldırmak için Netflix web hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Reklamlar

Netflix izlenenlerden kaldırdığınız içeriğin tekrar geri getirilemeyeceğini unutmayın. Eğer izlediğiniz ve yarım kalan bir içerik varsa, toplu olarak izleme geçmişinizi silmeniz halinde bu içerik size tekrar önerilecektir.

Önemli not: Kids profillerinde içerikler gizlenemez.

Reklamlar

Netflix izlenenleri kaldırma

Netflix.com’a girin ve Netflix oturumunuzu açın.

Netflix profil resminize tıklayarak “Hesap” seçeneğine tıklayın.

İzleme geçmişini silmek istediğiniz profile tıklayarak “izleme etkinliği” sağında bulunan “Görüntüle” seçeneğine tıklayın.

2 numaralı adımda, izlediğiniz içeriğin hemen sağında bulunan simge tıklayarak, sadece bu içeriği silebilirsiniz.

Tüm izlenen içeriği silmek için “Tümünü gizle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer çok fazla izlediğiniz içerik varsa, her ihtimale karşı tümünü göster seçeneğine tıklayarak içeriklerin tamamını görüntüleyebilirsiniz.

NOT: İzleme etkinliğini sildikten sonra tekrar geri getiremezsiniz.

Netflix yardım sayfasında içeriklerin 24 saat içince profilinizden kaldırılacağı yazıyor fakat şu anda izleme geçmişinizi sildiğiniz anda profilinizden kaldırılmaktadır. Tüm cihazlardan silinmesini hızlandırmak için, tüm cihazlarda oturumu kapat seçeneğini kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*