Anasayfa / Netflix / Netflix party nasıl yapılır

Netflix party nasıl yapılır

Netflix party nedir ? Netflix party, arkadaşlarınız birlikte Netflix içeriklerini izlemenizi sağlayan bir eklentidir. Eklenti, arkadaşlarınızla aynı filmi izleyebileceğiniz veya aynı anda gösterebileceğiniz çevrimiçi bir sohbet odası oluşturmanızı sağlar. Bugünkü yazımızda Netflix party nasıl yapılır konusunu resimli olarak anlatacağız.

Reklamlar

Yine Netflix Party yalnızca bir Chrome uzantısı olarak kullanılabilir , bu nedenle TV’niz veya tabletiniz yerine dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda izlemeniz gerekir.

Netflix party nasıl yapılır ?

Öncelikle eklentiyi yüklemek için tıklayın

Reklamlar

Başlamak için Netflix Party Chrome uzantı sayfasını ziyaret edin ve “Chrome’a ​​Ekle” yi tıklayın. Artık uzantı çubuğunda bir “NP” simgesi göreceksiniz. Uzantıyı kullanmadığınızda gri renkte olur. Şimdi Netflix web sitesini açın ve oturum açın. Arkadaşlarınızla izlemek istediğiniz bir şey seçin. Video oynatılmaya başladığında, uzantı çubuğundaki “NP” simgesi kırmızıya döner; tıkla. Açılır menüden “Partiyi Başlat” ı tıklayın.

Netflix Party aracılığıyla arkadaşlarla birlikte film izlemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

  1. Netflix’i açın ve bir video oynatmaya başlayın.
  2. Adres çubuğundaki Netflix Party uzantısı ikonunun rengi griden kırmızıya dönecektir. Buna tıklayın.
  3. Create a Netflix Party” başlıklı küçük bir pencere açılacak. Eğer “Only I have control” yazan kutucuğu işaretlerseniz, yayını duraklatma veya devam ettirme gibi işlemleri sadece siz yapacaksınız. Seçmezseniz, isteyen herkes filmi durdurabilecek. “Start the party” düğmesine tıklayın.
  4. Bu sefer içinde bağlantı bulunan başka bir pencere açılacak. Burada yer alan “Copy URL” yazısına tıklayın ve bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşın. Eğer ihtiyaç duyarsanız, Netflix Party uzantısı ikonuna tıklayarak aynı bağlantıyı yeniden bulabilirsiniz.
  5. Netflix Party size otomatik olarak bir ikon verecek. Bu ikona tıklayarak değiştirebilirsiniz. Dilerseniz nickinizi de değiştirebilirsiniz.

Netflix party eklentisi hakkında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*