Anasayfa / Bilişim / Netaş BIOMIG Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi

Netaş BIOMIG Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi

netas

Reklamlar

NetaşSosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) zorunlu kıldığı biyometrik kimlik doğrulama sistemi kapsamında, SGK onaylı parmaktan damar okuma  teknolojisine sahip BIOMIG ürününü pazara sundu. Netaş’ın, BIOMIG’in Türkiye’deki tek yetkili satış ve servis şirketi olmasıyla ilgili anlaşma, Netaş CEO’su C. Müjdat Altay ile MIG Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Güner Güçkıran arasında imzalandı. Kimlik doğrulamada yeni bir sistem olan BIOMIG isimli ürün, yüksek teknolojisiyle sağlık kurumlarına ve hastalara kullanım kolaylığı sunuyor.

Netaş’ın SGK’nın onayıyla pazara sunduğuBIOMIG’in,insan parmağının küçük bir alanını tarayarak çalıştığı için, diğer biyometrik cihazlara göre daha hijyenik ve hızlı bir kullanım sağladığı ve,  biyometrik doğrulama sonucunu kullanıcıya sesli olarak bildirebildiği belirtildi. Ek bir seçene olarak sunulan WiFi ve 3G desteğiyle, sağlık kurumlarının kablosuz ağına bağlanarak çalışabilen Biomig, böylece  yatan hastaların biyometrik doğrulamasında kolaylık sağlıyor.

Reklamlar

SGK’nın, artan tedavi ve ilaç harcamalarını kontrol altına alabilmek ve bu konuda olası usulsüzlüklerin önüne geçebilmek amacıyla 2012 yılı içinde devreye soktuğu damar izi üzerinden kimlik doğrulama sisteminin kullanımı, 1 Eylül 2013 tarihinden itibaren Türkiye’deki tüm resmi ve özel hastanelerle sağlık kuruluşlarında zorunlu hale gelecek. 1 Eylül’den itibaren Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi‘ne geçmeyen hastanelerin, Medula hizmet kayıtlarına izin verilmeyecek.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*