Anasayfa / Bilişim / Facebook “S-e-k-s Videosu” Virüsüne Dikkat !

Facebook “S-e-k-s Videosu” Virüsüne Dikkat !

facebook

Reklamlar

Facebook’ta Korsanlar hergün yeni yöntemler ile binlerce hesap ele geçiriyor. Hergün yeni taktikler ortaya çıkıyor. Bugün karşılaştığım bir yöntemi sizinle paylaşacağım. ‘Liseli kızların öğretmen ile sevişme görüntüleri aşağıdaki sitede’  ve benzeri gönderiler ile kullanıcıları yayınlanan linklere tıklatıp hem bu yöntemle para kazanıyorlar hemde tıklayan kullanıcıların hesaplarını ele geçiriyorlar.

Facebook son zamanlarda bu tarz virüslere karşı hiçbirşey yapamıyor ve giderek artmaya başladı virüsler. Temizlemek sorun değil ama önleminizi almadan bilgileriniz başkalarının eline geçebilir. Bu tarz linklere tıklamamanızı tavsiye ediyorum

Reklamlar

Nasıl Temizlenir ?

ilk olarak kullandığınız tarayıcıyı kaldırıp yeniden kurun. (Chrome,Mozilla,Explorer) Bu şekilde virüsü temizleyin. Daha sonra yüklü olan bütün eklentilerinizi silin. Temizlediğinizden emin olmak istiyorsanız sistem geri yükleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Sistem Geri Yükleme

  1. Başlat düğmesini tıklatarak Sistem Geri Yükleme‘yi açın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın, ardından arama sonuçları listesinde Sistem Geri Yükleme‘yi tıklatın. Sistemi geri yüklemek için dönmek istediğiniz tarihi seçin ve sistem geri yüklemeyi başlatın.

 

Son olarak, facebook son günlerde tabir yerindeyse “Virüs Çiftliği” oldu. Facebook’ta bilmediğiniz linklere ve videolara giriş yapmıyorsanız bu sizi etkilemez ama her paylaşıma tıklıyorsanız virüs’ün bilgisayarınıza bulaşması kaçınılmaz..

Bilinçli Facebook Kullanımı için Sayfamızı sürekli takip edebilirsiniz: www.ozengen.com

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. teşekkürler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*