Anasayfa / Yazılım / Masaüstüne bilgisayarım simgesi nasıl eklenir

Masaüstüne bilgisayarım simgesi nasıl eklenir

Windows işletim sisteminizi yeni kurduysanız veya yedekten geri döndüyseniz, masaüstünde bilgisayarım simgesinin eksik olduğunu görebilirsiniz. Bilgisayarım simgesini masaüstünüze almak sadece 10 sn sürecektir. Bilgisayarınıza sistem kurulumu yaptığınız zaman, ilk kurulumda sadece “Geri dönüşüm kutusu” simgesi gelmektedir. Diğer simgeleri açmak için Windows kişiselleştirme ayarlarına girmeniz yeterlidir. Menüye girerek Bilgisayar, Kullanıcı dosyaları, Denetim masası, Ağ simgelerini açabilirsiniz.

Reklamlar

Windows Explorer‘ı hızla açmanızı sağlayan Bilgisayarım simgesini masaüstüne getirmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Bilgisayarım simgesi nasıl eklenir ?

Kişiselleştir menüsüne giriş yapmak için Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Kişiselleştirme seçeneklerini takip edin veya masaüstüne sağ tıklayıp “Kişiselleştir” seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

Masaüstü simge ayarları ekranında “Bilgisayar” seçeneğine tıklayarak simgeyi masaüstüne getirebilirsiniz.

Ayrıca Kullanıcı dosyaları, denetim masası ve ağ ayarları için diğer simgeleri de tıklayarak masaüstüne simgeleri ekleyebilirsiniz. Simgeleri seçip masaüstüne döndüğünüzde, Bilgisayar simgesini yerinde bulacaksınız.

Bu simgeler masaüstünden bilgisayarınızı daha kolay yönetmenizi sağlar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*