Anasayfa / Mobil / Lenovo’da Çift Tıklayarak Ekranı Açma Nasıl Yapılır

Lenovo’da Çift Tıklayarak Ekranı Açma Nasıl Yapılır

Lenovo telefonlarda ekranı dokunarak açmak veya kapatmak için aşağıdaki ayarları uygulayabilirsiniz. Lg telefonlarda Knock On olarak yayınlanan bu özellik kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bir özellik oldu. Zaman içinde piyasaya çıkan birçok telefon da bu özelliği kullanmaya başladı. Birçok Lenovo telefon da bu özelliğe sahip fakat ayarlara giriş yaparak bu seçeneği aktif duruma getirmeniz gerekiyor.

Reklamlar

Ekranı çift dokunarak kapatıp açma, hem oldukça kullanışlı bir özelliktir, hemde cihazınızın tuş ömrünü uzatmanıza yaramaktadır. Birçok launcher ile bu işlemi yapabilirsiniz fakat telefonda bu özellik varsa launcher kurmamıza veya herhangi bir uygulama kullanmamıza gerek kalmayacaktır. Lenovo telefonlarda özelliği açmak için aşağıdaki resimli anlatımımızı uygulayabilirsiniz.

Çift tıklayarak ekran nasıl açılır ve kapatılır ?

Telefonumuzun Ayarlar / Özellik ayarları seçeneğine giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Özellik ayarlarında, cihazın birçok kolay erişim özelliklerini bulabilirsiniz.

Ekranı açmak kapatmak için iki kez dokunun; seçeneğine giriş yapıyoruz.

Özelliği açarak aktif hale getirin.

Ekran kapalıyken uyku modundan çıkarmak için ekranda herhangi bir yere iki defa dokunun. Cihazı uyku moduna almak için kilit ekranında herhangi bir yere iki defa dokunun. Bu sayede root gerekmeden veya uygulama kurmadan özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Özelliği , birçok lenovo telefonda bulabilirsiniz. Eğer ilgili seçenekleri göremiyorsanız cihazınızın son sürüme güncellendiğinden emin olunuz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*