Anasayfa / Mobil / iPhone Yüz Tanıma Sistemi

iPhone Yüz Tanıma Sistemi

iOS 7’de Yüz Tanıma Sistemi Olacak mı?

Reklamlar

iOS 7’nin ikinci betasında rastlanan bazı API kodları, yeni sürümde yüz tanıma sisteminin kullanılacağına yönelik ipuçları veriyor.

iOS 7 Beta 2’yi enine boyuna inceledikten sonra, API kodlarını içeren bir fotoğraf karşımıza çıktı. Bu kodlarda iOS 7’nin yüz tanıma sistemi ile ilgili olan bazı bölümler yer alıyor.

Göz kırpma, gülümseme veya daha kişisel yüz ifadeleri ile uyumlu olması beklenen iOS 7’ye bu özellik eklenirse Android’le daha kızgın bir rekabete girmiş olacak.

Reklamlar

Fotoğraf çekmek isteyen kullanıcılar kameranın önünde gülüsemedeniPhone’un fotoğraf çekmemesi veya göz kırpana kadar fotoğraf çekilmesinin ertelenmesi gibi özellikler eklenebilir.m

yüz tanıma iphone

Birçok Android cihazının ‘best shot’ özelliğini kullanması ve hala iOScihazların böyle bir özelliğe sahip olmaması oldukça ilginç. Geçtiğimiz yıllarda Apple, yeni iPhone’u piyasaya sürmeden önce iPhone ile ilgilikamera özelliklerini sır gibi saklamıştı.

Apple duyurana kadar böyle bir özelliğin eklenip eklenmeyeceğini tabii ki bilemeyiz ancak resme bakacak olursa bu tür bir tahminde neden bulunmayalım?

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*