Anasayfa / Mobil / iOs 7’nin Android Kopyası Özellikleri

iOs 7’nin Android Kopyası Özellikleri

Apple iOS 7′yi tanıttı fakat yeni işletim sistemi ile Android işletim sistemi arasında benzerlikler ortaya çıktı. Bu konu hakkında bir açıklama yapması beklenen apple ne diyeceği merak ediliyor. İşte o benzerlikler

Reklamlar

1- Kilit Ekranı

Bu benzerlikte ikisininde arasındaki benzerlik ortada.

ios-android

Reklamlar

2- Çoklu Görev

Ekranı Android bu özelliği ilk çıkaran şirket ve uygulamaları elinizi sağa veya sola kaydırarak sonlandırabiliyorsunuz. Apple’ın iOS 7′de de yukarı ve aşağı hareketler ile uygulamaları sonlandırabiliyorsunuz.

ios7-android

3- Kontrol Merkezi

Bu özellik android ile özleşmiş olan bir özellik. Ekranın üstünde bulunan sayfada ekran rengini ayarlayabilir, Wi-Fi kontrol edebilir, uçak moduna geçebilir, müzik çalara bakabilirsiniz. Ve apple’da bu özelliği aynen kullanmış.

ios72

4- Müzik Apple

bütün işletim sistemini değiştirdi ve müzik çalarında değiştirdi. Yeni müzik çalarda kullanılan renkler ve şekiller android ile benzerlik gösteriyor.

ios73

5- Bildirim Ekranı

Today, All ve Missed olmak üzere üç sekmeden oluşan bildirim ekranı android’in kullandığı bildirim ekranının daha gelmişi olarak ortaya çıkıyor.

ios74

6- Takvim

Google hem android hemde Gmail servisindeki takvim uygulamasını değiştirdi ve beyaz zemin üzerine pastel renkler kullandı.Apple ise iOS 7′deki takvim uygulamasında yaptığı değişiklikler google ile arasındaki benzerliği ortaya koyuyor.

i takvim

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*