Anasayfa / Mobil / Patlayan Telefonlar’a Dikkat

Patlayan Telefonlar’a Dikkat

Telefon Kullanmayın diyemeyiz ama özellikle şarj’a takılı iken telefonu kullanmamaya dikkat edin.

Yanımızdan neredeyse hiç ayırmadığımız, yokluğunu hemen fark ettiğimiz, hayatımızda önemli yer tutan cep telefonları yanlış kullanım sonucunda ölüme bile yol açabiliyor.

Reklamlar

Yaz aylarında sıcakların etkisiyle telefonların aşırı ısınması, telefonların şarj halindeyken kullanılması patlamalara ve elektrik çarpmalarına neden oluyor.

İşte Türkiye ve dünyadan cep telefonlarının yaralanmaya veya ölüme yol açtığı örnekler:

Reklamlar

zonguldak

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde cep telefonu ve aksesuar satışı yapan bir işyerinde meydana gelen olayda babasının arkadaşının işyerine gelen 15 yaşındaki Kamil Nalcı’nın masadaki bir cep telefonu dikkatini çekti. Telefonu eline aldığında sıcaklık hisseden Nalcı, telefonun bataryasını çıkararak kontrol ettiği sırada batarya bir anda alev alarak patladı.

isveç

İsviçre’de oturan 18 yaşındaki Fanny Schlatter, çalıştığı işyerinde boya kutularını kamyona taşırken akıllı telefonunun cebinde patlaması sonucu yaralandı.

ABD’de, cep telefonu pantolonunun cebinde patlayan bir kişi, bedeninde meydana gelen ikinci ve üçüncü derece yanıklar sonucu hastanelik oldu. Luis Picaso adlı kişinin, California’da kaldığı otel odasında yangın çıkmasına da yol açan cep telefonu patlaması, otelde 75 bin dolarlık zarara neden oldu.

abd

ABD’nin California eyaletinde Michael Sathre adlı 13 yaşındaki çocuğun cep telefonu, konuşurken patladı. Telefonun parçaları iki gözünün arasına isabet eden çocuk, hafif yaralandı.

abd 2

ABD’de bir cep telefonu durup dururken patladı. Tina McChristian geçen hafta sonunda otomobille seyir halindeyken 2 gün önce aldığı cep telefonu kızının kucağındayken paramparça oldu. Fırlayan pil McChristian’ın torununun oturduğu bölmeye isabet etti ve bir duman yükseldi.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*