Anasayfa / Multimedya / Internetten video izleyemiyorum çözümü

Internetten video izleyemiyorum çözümü

İnternette ne kadar video izlediğinizi merak ediyor musunuz ? Günümüzde video paylaşım sitelerine, sosyal medya platformlarından daha fazla zaman ayırıyoruz. Örneğin:Amerika’da en fazla rağbet gören ve kullanım oranı yüksek iki ağ sırasıyla YouTube ve Facebook olarak sıralanıyor. ABD’de yetişkinlerin yüzde 73’ü YouTube kullanırken, yüzde 68’i Facebook, yüzde 35’i Instagram’da zaman geçiriyor. Bu durum da internetten video izleme sorunlarını yanında getiriyor. Film veya video izleyebilmek için binlerce farklı platform ve bunun yanında yüzlerce farklı video editör var. Video izleme sorunları, kullandığınız platforma göre değişiklik gösterebilir fakat temel olarak hepsi Flash veya HTML5 kullanmaktadır.

Reklamlar

Bugün, “internetten video izleyemiyorum” sorununun çözüm yollarını paylaşacağız.

Video izlerken sorun yaşıyorsanız, temel olarak kontrol etmeniz gereken bazı maddeler vardır. Bunları sırası ile yaparak sorunu çözeceğiz.

Reklamlar

Çözüme geçmeden önce, en temel sorunlardan biri olan internet bağlantı hızınızı test etmeniz gerekmektedir. Eğer internet hızınız videoyu arabelleğe almak için yeterli değilse, video izleyemezsiniz.

Herhangi bir test servisine girerek internet hızınızı test edin.

1.Çözüm Yöntemi: Flash player güncelleme

En temel sorun çözümlerinden biri, flash player’ı güncellemektir. Flash player’ı son sürüme güncelelyerek, video izleme sorununu giderebilirsiniz.

Linke tıklayarak yazılımı indirin ve tarayıcınızı kapatarak kurulumu yapın.

https://get.adobe.com/tr/flashplayer/

2.Çözüm Yöntemi: Ekran kartı sürücü sorunları

Windows kullanıyorsanız, ekran kartı sürücünüzü güncellemeyi deneyin. Windows Update cihaz sürücülerini varsayılan olarak güncellemez. Eğer kurulum sonrası ekran kartı sürücünüzü yüklemediyseniz, ekran kartınız, sistem tarafından varsayılan olarak tespit edilir. Bu durum sadece video izlemenizi değil, diğer işlemlerde de performans kaybı yaşamanıza neden olur.

En popüler ekran kartı üreticileri ve driver yükleme linkleri aşağıdadır. Ekran kartı modelinize göre güncel sürücünüzü indirerek kurulumunu tamamlayın.

3.Çözüm Yöntemi: Tarayıcınızı güncelleyin

Eğer güncel bir browser’a sahip değilseniz, video izlerken sorun yaşayabilirsiniz. Tarayıcınızı güncellemek için aşağıdaki seçenekleri takip edebilirsiniz.

Google Chrome: Ayarlar > Google Chrome hakkında

Mozilla Firefox: Menu > Yardım > Firefox hakkında’ya tıklayın.

Bu işlemlerden biri ile, video izleme sorununuz giderilecektir. Eğer sorun devam ediyorsa, hata hakkında detay vermeniz halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*