Anasayfa / Multimedya / Android Video Nasıl Sıkıştırılır

Android Video Nasıl Sıkıştırılır

Android cihazlarda video nasıl sıkıştırılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Akıllı telefonlar HD kalitede videolar çektiği için dosya boyutları oldukça yüksek olmaktadır. Bu videoların paylaşılması , göndermesi gereken durumlarda videoları sıkıştırarak dosya boyutunu düşürebilir , arkadaşlarınızla daha kolay paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Video küçültmek için kullanacağımız uygulama, Video Compressor, uygulama sayesinde videoları istediğiniz boyutlara düşürebilirsiniz. Tamamen ücretsiz kullanım sunmasının yanında, dönüştürdüğünüz videolar’a hiçbir logo vs. eklememeside önemli bir özellik diyebiliriz. Uygulamanın kullanım arayüzü oldukça pratik ve kolay bir kullanım sunuyor.

Android videolar nasıl sıkıştırılır ?

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Browse seçeneğine tıklayarak videonun yolunu gösteriyoruz. Videonuzu seçtikten sonra dilerseniz Output Name kısmına videonun dönüştükten sonraki adını yazabilirsiniz. Compressed File Size seçeneğine videonuzun kaç mb’a sıkıştırılacağını yazabilirsiniiz.

Reklamlar

Gerekli seçenekleri belirledikten sonra “Convert” butonuna dokunarak dönüştürme işlemini başlatıyoruz.

Video convert 1

Aşağıdaki yükleme tamamlandıktan sonra video dönüştürme tamamlanacaktır. Videonuzun görüntü kalitesi ve boyutunu kontrol edebilirsiniz.

Video convert 3

Video boyutlarını düşürmek işte bu kadar kolay. Tek bir tuşlama ile videolarınızı dönüştürmek için uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı tamamen ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

mavi_indir

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*