Anasayfa / Multimedya / Youtube’da Görüntü Yok Çözümü

Youtube’da Görüntü Yok Çözümü

Reklamlar

Youtube‘da görüntü sorunlarını aşağıdaki yöntemleri uygulayarak çözebilirsiniz. Tarayıcınızdan kaynaklı olarak farklı oynatma sorunları yaşayabilirsiniz. Bazen görüntü tamamen ekrana gelmezken, bazen ses gelip görüntünün ekrana gelmemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Genellikle bu tarz sorunlar Chrome, Mozilla Firefox, Explorer gibi tarayıcıların ayarlarından kaynaklanmaktadır. Sorunla karşılaştığınız zaman ilk olarak farklı bir tarayıcı ile videoyu açmayı denemelisiniz. Eğer diğer tarayıcılarda sorun görünmüyorsa, kullandığınız tarayıcının ayarlarına yönelebilirsiniz.

Youtube görüntü sorunları genellikle Chrome tarayıcılarda aşağıdaki ayarların yapılandırılması ile çözülmektedir. Öncelikle aşağıdaki işlemleri deneyin.

Reklamlar

donanım ivme

1. Chrome araç çubuğuna chrome://flags  giriş yapın.

“Donanım ivmeli video kod çözümünü devre dışı bırak” seçeneğini etkinleştirip tarayıcınızı yeniden başlatın. Youtube’a giriş yaparken görüntüyü test edebilirsiniz.

2. Mozilla Firefox , İnternet Explorer gibi tarayıcılarda yerleşik olarak Flash player oynatıcı olmadığından, aşağıdaki adrese girerek Flash player yüklemesi yapınız. Yazılım yüklü ise güncelleme yapmanız gerekebilir.

https://get.adobe.com/tr/flashplayer/

donanım hızlandırma

3. Flash player donanım hızlandırma seçeneği bazen videoların yeşil ekranda kalmasını veya hiç açılmamasına neden olabiliyor. Bu seçeneği devre dışı bırakmak için , tarayıcıda herhangi bir videoya sağ tıklayıp ayarlar’a giriş yapın

Ayarlar’dan Donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir seçeneğindeki işareti kaldırın ve tekrar deneyin.

4. Tarayıcıda yaptığınız bir ayardan kaynaklı olarak video oynatma sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Tüm ayarları tek tek kontrol ederek sorunun kaynağını bulmak çok zor olacağı için , tarayıcı ayarlarını tamamen sıfırlayarak deneyebilirsiniz.

Chrome sıfırlama: Gelişmiş ayarlar bölümünde kaydırma çubuğunu en alta indirin ve Tarayıcı ayarlarını sıfırla başlığı altındaki Tarayıcı ayarlarını sıfırla seçeneğine tıklayın.

Mozilla Firefox sıfırlamak için; Menü düğmesine ve ardından yardım düğmesine tıklayın. Yardım menüsünden Sorun giderme bilgileri’ni seçin. Sorun giderme bilgileri sayfasının sağ üst köşesindeki Firefox tarayıcısını sıfırla seçeneğine tıklayın.

İnternet Explorer’da ; Gelişmiş sekmesini seçip Sıfırla’yı seçin. Internet Explorer Ayarlarını Sıfırla iletişim kutusunda Sıfırla’yı seçin.

Tarayıcınızı sıfırladıktan sonra tekrar deneyebilirsiniz. Bu 4 çözüm yöntemini denedikten sonra sorun muhtemel çözülecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. çok teşekkür ederim denedim ve oldu teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*