Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram Bayrak Simgesi – Kaydet Nedir

İnstagram Bayrak Simgesi – Kaydet Nedir

İnstagram’da gördüğünüz bayrak simgesi, “Profiline Gizli Şekilde Kaydet” özelliğinin ne işe yaradığını anlatacağız. İnstagram son zamanlarda kullanıcılar tarafından oldukça ilgili çeken özellikleri peş peşe duyurmaya başladı. Son güncellemeleri telefonunuza yüklediyseniz bu özellikler mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Özellikle canlı yayın özelliğinin sunulması ile birlikte instagram kullanımında ciddi artışlar olmaya başlamıştır. Amatör kullanıcılar genellikle Facebook ile bu işlemi yaparken, iyi bir alternatif oluşturmuştur. İnstagramda kaydet özelliği aşağıdaki gibi görünmektedir.

Reklamlar

Gönderilerin altında bulunan “Profiline gizli şekilde kaydet” seçeneği resmi daha sonra profilinizde görmek üzere kaydedebilirsiniz ve gönderiyi kaydettiğiniz karşınızdaki kullanıcıya bildirilmez.

Reklamlar

Seçeneğin asıl amacı; gönderileri beğenen kullanıcıların , bu gönderiyi ekran görüntüsü alma gibi özelliklerle kaydetmek yerine , daha sonra gönderiyi görebileceği bir alana kaydetmektir. Kaydettiğiniz gönderi, profilinizde gizli olarak görünür.

Bu sayede farklı instagram hesaplarında görmüş olduğunuz gönderileri profilinize girerek tekrar görebilirsiniz. Gönderilerin telefonunuza kayıtlı olmadığı için hem silinme ihtimali ortadan kalkıyor hemde cihazınızda yer kaplamamış oluyor. İnstagram hakkında merak ettiğiniz diğer konulara ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*