Anasayfa / Multimedya / İnstagram Takip Edememe Sorunu

İnstagram Takip Edememe Sorunu

Reklamlar

İnstagram’da kullanıcıların karşılaştığı  “takip etme veya takip edilme” sorunlarını nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Takip etme sorunları bazı durumlarda takip ettiğiniz kullanıcı ile bazende takip eden hesap ile alakalı olabilir. Sorunları çözmek için her zaman bir işlem yapmak gerekmez. Eğer instagram’ın belirlediği takip sınırlarını aştıysanız bu durumda hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Öncelikle instagramdaki takip sınırlandırmalarına göz atalım.

Reklamlar

1.İnstagramda bir hesabın 7500 kullanıcıya kadar takip etme sınırı vardır. Bu sayıdan yukarıda takip yapamazsınız.

2.30 dk içinde 50 kişiyi takip edebilirsiniz. Üst üste yapılan takip spamlarını engellemek için böyle bir engel vardır. Bu süre içinde çok fazla takip yapmanız hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

3. Takip etmek istediğiniz kullanıcı tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Ayrıca takip ettiğiniz birkaç kullanıcı tarafından şikayet edilirseniz, hesabınız spam algısı yaratarak takip etme gibi sınırlandırmalara maruz kalabilirsiniz.

4. İnstagram hesaplarının günlük ve aylık belirli bir takipçi sınırlandırmaları vardır. Bu konuda net sayılan verilmemesine karşın , çok sayıda yapılan takipler sonrası hesabın takip etmesi kapatılabilir.

5. Sunucu kaynaklı teknik hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz durumlarda birkaç saat bekledikten sonra tekrar takip denemesini yapabilirsiniz. İnstagram’da teknik sorunlardan kaynaklı olarak, sizi daha önce engellemiş ve engeli kaldırmış kullanıcıları da takip edemeyebilirsiniz. Bu tarz durumlarda support@instagram.com mail adresine sorununuzu detaylı bir şekilde yazmanız halinde yetkililere durumu iletebilirsiniz.

Yukarda yazdığımız maddeler dısında bir sorun ile karşılaşıyorsanız webmaster@ozengen.com adresine mail atarak özel destek alabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*