Anasayfa / Multimedya / İnstagram Resimleri Google’dan Nasıl Silinir

İnstagram Resimleri Google’dan Nasıl Silinir

instagram google

İnstagram günümüzde en çok kullandığımız sosyal mecralardan biri. Ev halimizden, gezilerimize, arkadaş ziyaretlerimize, özel günlere vb.  bütün halimizi sergilediğimiz instagram resimleriniz çeşitli api’ler aracılığıyla Google aramalarında çıkabilir. Fotoğrafınızı instagram’dan kaldırmanıza rağmen farklı sayfalarda hala yayınlanmaya devam eder. Bu durum birçok kişi için ciddi sorunlar doğurabilir.

Reklamlar

İnstagram‘da bulunan resimlerinizi Google aramalarından kaldırmak , silmek için aşağıdaki işlemleri yapınız.

Hesabınızda yetki verdiğiniz yazılımlar sonucunda resimleriniz Google arama sonuçlarında görünebilir.Bu siteler instagram API ile oluşturulmuş sitelerdir. Bu konuda en populer sayfalar aşağıdadır bu sayfalar ile iletişime geçerek resminizin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Reklamlar
 1. Webstagram / dm.stagram / search.stagram : Twitter’da @webstagramveya info@stagram.com
 2. NK361: Twitter’da @ink361
 3. Gramfeed: Twitter’da @gramfeeed
 4. Instagreat: Twitter’da @elliotkember
 5. InstaGallery: http://infinitapps.com/contact.html
 6. InstaDesk: http://www.instadesk-app.com/contact.html
 7. InstaView: http://www.roguesheep.com/support.html
 8. Populagram: Twitter’da @kmtknj
 9. Flipboard: http://getsatisfaction.com/flipboard
 10. InstaMap: http://nextroot.com/support/
 11. Statigram: contact@statigr.am
 12. Followgram: Twitter’da @followgrame
 13. Cityowls: contact@cityowls.com

Sayfalar resiminizi kaldırdıktan sonra hemen arama sonuclarından silinmeyecektir. Bu işlem ortalama 1-2 hafta sürmektedir.

Eğer resminizin paylaşıldığı sayfa yukardakilerden biri değil ve iletişime geçemiyorsanız. Aşağıdaki linke tıklayarak Google görsel kaldırma sayfasına giriş yapabilirsiniz. Google görsel kaldırma formu

Başkasının sitesindeki görseli kaldırma, Silinmiş bir görseli arama sonuçlarından kaldırma, Kendi sitenizden görsel kaldırma ,Görselleri diğer Google ürünlerinden kaldırma seçeneklerinden size uygun olanı seçerek işlem adımlarına devam edebilirsiniz. Google’dan içerik silmek için belirli politikalara uymak gerekiyor. Başvurunuz en kısa sürede değerlendirilerek dönüş yapılacaktır.

Google’dan içerik silme konusunda daha önce yazmış olduğumuz makalemize de göz atmanızı öneririz.  Google Aramalarından Bilgiler Nasıl Kaldırılır yardım konumuzu inceleyebilirsiniz. Eğer işleminiz çok önemliyse ve sormak istediğiniz noktalar varsa, webmaster[et]ozengen.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Sorunuzu ve kaldırmak istediğiniz içerik ile ilgili bütün bilgileri tarafımıza detaylı olarak göndermenizi rica ediyoruz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

 1. Piktag pictagram gibi istagram naglantili siteler geogle gorsellerde resmim cikiyor nasil kaldirabilirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*