Anasayfa / İnternet / Google Drive Depolama Alanı Nasıl Arttırılır

Google Drive Depolama Alanı Nasıl Arttırılır

drive boyut

Reklamlar

Selam Ozengen.com takipçileri, Google Drive, günümüzde kullanabileceğiniz en iyi bulut depolama servisi desek abartmış olmayız sanırım. Google Drive ile dosyalarınızı depolayabilir, dosya paylaşabilir ve dökümanları arkadaşlarınızla ortak olarak düzenleyebilirsiniz.

Google Dökümanlar sayesinde doküman, elektronik tabloların, sunumların, çizimlerin, formların ve birçok döküman hizmetlerini ortak bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Servisin kullanım sayısı 400 Milyon’un üstündedir.

Reklamlar

Google Drive, yeni kaydolan tüm kullanıcılar’a ücretsiz olarak 15 GB depolama alanını, ücretsiz olarak sağlar. İlk etapta bu alan yeterli olabilir fakat servisin aktif olarak kullanılması durumunda yetersiz kalabilir. Bu durumda depolama alanını ücretli olarak arttırabilirsiniz. Resimli anlatımımızı takip ederek alan arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Google Drive depolama alanı planları:

  • 100 GB 1,99 $/ay
  • 1 TB 9,99 $/ay
  • 10 TB 99,99 $/ay
  • 20 TB 199,99 $/ay
  • 30 TB 299,99 $/ay

1. Drive.google.com adresinden Drive hesabımıza giriş yapıyoruz.

2. Panelin sağ tarafında bulunan seçeneklerden “Depolama alanını arttırın” seçeneğine tıklayın.

depolama alani arttirma

3. Açılan ekranda kullanım bilgilerinizi ve paket planlarını detaylı olarak görebilirsiniz.

drive kullanim

4. Yukarda belirtmiş olduğumuz paketlerden satın almak istediğiniz planı seçerek “Seç” butonuna tıklayın. Satın almak istediğiniz paket hakkında tüm bilgileri görebiliriniz. “Ödeme yöntemini” seçerek “Kabul et ve Satın al” butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Drive satin alma

Satın alma işleminden sonra paketiniz hesabınıza hemen yüklenecektir. Google drive satın alma işlemi hakkında sorun ve sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Google drive görüntüleyici aşağıdaki dosya biçimlerini desteklemektedir:

Görüntü dosyaları (.JPEG, .PNG, .GIF, .TIFF, .BMP)

Video dosyaları (WebM, .MPEG4, .3GPP, .MOV, .AVI, .MPEGPS, .WMV, .FLV, .OGG)

Microsoft Word (.DOC ve .DOCX) Microsoft Excel (.XLS ve .XLSX) Microsoft PowerPoint (.PPT ve .PPTX) Adobe Portable Document Format (.PDF) Apple Pages (.PAGES) Adobe Illustrator (.AI]]) Adobe Photoshop (.PSD) Autodesk AutoCad (.DXF) Scalable Vector Graphics (.SVG) PostScript (.EPS, .PS) Fonts (.TTF) XML Paper Specification (.XPS) Sıkıştırılmış arşiv dosya türleri (.ZIP, .RAR, tar, gzip)

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*