Anasayfa / İnternet / Ingilizce nasıl öğrenilir mantıklı yöntemler

Ingilizce nasıl öğrenilir mantıklı yöntemler

ingilizce nasil ögrenilir

Reklamlar

Bugün, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak ingilizce nasıl öğrenilir ? Sorusuna cevap bulmaya çalışacağız. Mobil cihazlarda yüzlerce uygulamalar, birçok farklı yöntemler varken ingilizce öğrenmemek gerçekten de daha zor gibi görünüyor. Tabi gerçekten istiyorsanız..

İnternette arama yaptığımız zaman gerçekten de enteresan arama sonuçları ile karşılaşıyoruz “Kolay yoldan ingilizce, 30 dk da ingilizce , 5 günde ingilizce, gir hemen öğren” tamam ingilizce bu kadar zor birşey değil fakat bu kadar da kolay olmamalı heralde. Bu sebeple başlık sayesinde kolaycıları bir kenara ayıklamak istedik.

Reklamlar

Günümüzde duolingo , memrise, busuu , Voscreen gibi oldukça başarılı dil öğrenme uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar ciddi ve düzenli bir çalışma sonrası, dil bilginizi oldukça iyi noktalara taşıyabiliyor. Ayrıca internette kolayca bulabileceğiniz podcastler ile dinleme yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz.

Bu uygulamaları belirli seviyeye kadar kullanarak dil bilgimizi arttırmak oldukça faydalı olacaktır. ingilizce’yi öğrenmek için gereken tek şey kelime öğrenmek değil tabiki.

duolingo

Dil bilgimizi arttırdıktan sonra yapmamız gereken tek şey, pratik. Bir dili ne kadar iyi biliyor olsanız da pratik yapmadığınız taktirde bu bilgileri çok kısa süre içersinde unutabilirsiniz. Bugün sizlerle tanıtacağımız uygulama sayesinde ana dili ingilizce olan öğretmenler ile görüntülü konuşabilir, hem konuşma pratiğinizi arttırabilir hem de kendinizi test edebilirsiniz.

Kullanacağımız uygulamanın adı Cambly. Uygulamanın Engoo, konuşaraköğren gibi alternatifleri de mevcut. Dilerseniz diğer uygulamaları da araştırarak ve ücretleri karşılaştırarak kararınızı verebilirsiniz fakat Cambly’nin, hem ana dili ingilizce olan öğretmenlerden oluşması , hemde uygulama içinde dahili bir görüşme yazılımına sahip olması, uygulamayı diğerlerine göre daha başarılı kılıyor. Cambly’nin tek eksi yanı ücretlerinin oldukça pahalı olması diyebiliriz.

Uygulamayı Play store ve Apple Store‘dan kolaylıkla indirebilirsiniz. Dilerseniz bilgisayarınızı kullanarak web tarayıcıdan da erişebilirsiniz. Eğer referans kodu ile üye olursanız 15 DK ücretsiz konuşma yapma şansınız var. Bu sürede ücretsiz olarak uygulamayı test edebilirsiniz. Aşağıdaki kayıt linkini kullanarak veya referans kodunu kullanarak üye olmanız yeterlidir.

Kayıt olmak için TIKLAYIN

Referans Kodun: ciscos0 

Kodu Abone ol menüsü altında Promosyon Kodu: alanına yazabilirsiniz.

Cambly nasıl kullanılır ?

Sisteme üye olduktan sonra Abone ol sekmesinde abonelik ücretleri ve seçenekleri görebilirsiniz.

Haftalık 30 dk’dan 3 ders (1.30 saat) için ödemeniz gereken özel ders tutarı 289 TL. Aynı sürelerde grup derslerine katılım fiyatı 155 TL olarak sunuluyor. Bu fiyatlar diğer uygulamalar ile karşılaştırıldığında, diğerlerine göre biraz daha uygun diyebiliriz fakat genel manada oldukça pahalı.

Cambly abonelik ücretler

Ana sayfada Online olan öğretmenlerin listesini görebilir, bu kişilerin profiline giriş yaparak özgeçmiş , tanıtım videosu gibi detayları inceleyerek size uygun ingilizce öğretmeninizi belirleyebilirsiniz.  Belirlediğiniz kişinin profilinde bulunan ARA seçeeğine tıklayarak arama yapabilirsiniz.

Deneme amaçlı görüştüğümüz kişilerin geneli oldukça ilgili ve güleryüzlüydü.

Cambly uygun egitmenler

Öğretmenler ilk esnada hangi aşamada olduğunuzu ve ingilizce’nizi hangi konuda geliştirmek istediğinizi sorarak size uygun görüşme yöntemlerini sunuyor. Dilerseniz sadece sohbet etmek istediğinizi de iletebilirsiniz.

Kısacası ingilizce hakkında her konuda oldukça yardımsever ve ilgililer. Sıkılmadan dilediğiniz konuda yardım isteyebilirsiniz.

Cambly ders

Uygulama hakkında merak ettiğiniz konuları iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz. ingilizce öğrenme konunda eğitimci değiliz fakat sadece tecrübelerimizi paylaşmaya çalıştık. Yukarıdaki uygulamalar ve yöntemlerin faydalı olup olmayacağı kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Bu yazı herhangi bir ticari kaygı ile yazılmamıştır. Sadece ingilizce nasıl öğrenirim diyen kullanıcılar’a faydalı olması düşüncesi ile yazılmıştır. Yukarıdaki uygulamalardan hangisi sizin için daha uygun, inceleyerek buna siz karar verebilirsiniz. Cambly ücretsiz referans kodu 2019 yılı boyunca geçerlidir. Talep etmeniz halinde diğer ingilizce öğrenme uygulamaları hakkında resimli anlatımlar sunabiliriz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*