Anasayfa / Multimedya / Youtube otomatik video oynatma kapatma

Youtube otomatik video oynatma kapatma

Youtube otomatik video oynatma özelliği, bir sonraki videoyu izleme geçmişiniz ve ilginize göre seçerek otomatik olarak oynatmaktadır. Genellikle beğendiğiniz ve izlediğiniz geçmiş videolardan başka bir video otomatik olarak oynatılır.

Reklamlar

Eğer kotalı bir internet kullanıyorsanız veya videoların otomatik olarak oynamasını istemiyorsanız bu özelliği kapatmak faydalı olacaktır. Özelliği kapatmak için bilgisayar ve telefonlarda aşağıdaki işlemleri kullanabilirsiniz.

NOT: Mobil ağa bağlıysanız ve 30 dakikadır etkin değilseniz otomatik oynatma başlatılmaz. Kablosuz ağa bağlıyken, Otomatik oynatma dört saat sonra kendiliğinden durdurulur. Bu sayede, durdurmayı unutmuş olabileceğiniz uzun otomatik oynatma oturumlarının önüne geçilir.

Reklamlar

Otomatik oynatma bilgisayarda nasıl kapatılır ?

Videoların hemen sağ tarafında bulunan “Otomatik oynat” seçeneğini sola kaydırarak kapalı duruma getirin. Bu sayede bir sonraki video otomatik olarak oynatılmayacaktır.

Youtube otomatik oynat

Ayrıca bilgisayarda açtığınız videoya sağ tıklayarak döngü özelliğini de kontrol edebilirsiniz. Otomatik oynatma seçeneği kapalı olmasına rağmen video otomatik devam ediyorsa Döngü özelliği açık olabilir.

Videoya sağ tıklayıp döngü seçeneğinde bulunan tiki kaldırarak tekrarı kapatabilirsiniz.

Otomatik oynatma telefonda nasıl kapatılır ?

Otomatik oynatma özelliği, varsayılan olarak açık durumdadır. Her videonun sonunda, oynatılacak bir sonraki videoyu belirten bir geri sayım görürsünüz. Sıradaki videonun otomatik oynamasını engellemek için geri sayım ekranında iptal seçeneğine dokunabilirsiniz. Eğer özelliği tamamen kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

YouTube uygulaması ve mobil sitesi için de aynı talimatları uygulayın.

  1. Video sayfasında Sıradaki bölümüne gidin.
  2. Otomatik oynatma özelliğini kapatmak için Sıradaki bölümünün üst kısmında yer alan açma/kapatma düğmesini kullanın.

Not: Otomatik oynatma özelliği, tekrar açılana kadar kapalı kalacaktır. Aynı adımları takip ederek tekrar açabilirsiniz.

Youtube hakkında diğer problemler için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*