Anasayfa / İnternet / Google gizlilik kontrolünüzü tamamlayın uyarısı

Google gizlilik kontrolünüzü tamamlayın uyarısı

Google hesabınızla ilgili belirli zaman aralıklarında “Gizlilik kontrolünü tamamlayın” uyarısı alırsınız. Bu uyarı mail olarak ve telefona bildirim olarak gelebilir. Peki gizlilik kontrolü nedir ? Bunu yapmak zorunda mısınız ? Gizlilik ile ilgili bu bilgilendirmeyi alma sebebini paylaşacağız.

Reklamlar

Google gizlilik kontrolü, aşağıdaki işlemleri kapsar:

  • Google deneyiminizi kişiselleştirin
  • Youtube’da paylaşımlarınızı yönetin
  • Google Fotoğraflar ayarlarınızı yönetin
  • Diğer kişilerin sizinle iletişim kurmalarına yardımcı olun.
  • Başkalarının sizinle ilgili hangi bilgileri görebileceğinizi yönetin
  • Reklamların sizinle daha alakalı olmasını sağlayın

Gizlilik kontrolü, hesap güvenliğiniz ve kişisel bilgilerinizin korunması amacıyla yapılan bir uyarıdır. Belirli zaman aralıklarında bu bildirimi alarak Google hesabınızla kullanmış olduğunuz servis ve uygulamaların gizlilik kontrollerine hakim olabilirsiniz.

Reklamlar

Hangi verilerin Google Hesabınıza kaydedileceğini seçin Gizlilik Kontrolü ile etkinlik kontrollerinizi hızlıca inceleyebilir, ayrıca Haritalar, Arama ve YouTube gibi Google ürünlerindeki deneyiminizi kişiselleştirmek için hangi verilerin hesabınıza kaydedileceğine karar verebilirsiniz.

Size hangi reklamların gösterileceğini ve daha fazlasını kontrol edin Ardından, reklamların sizinle daha alakalı olmasını sağlamak için reklam ayarlarınızı düzenleyin veya kişiselleştirilmiş reklamları tamamen kapatın. Son olarak, yalnızca birkaç adımda hangi bilgilerin herkese açık olacağını veya Google hizmetlerinde arkadaşlarınızla paylaşılacağını yönetin

Gizlilik kontrolünü yapmak zorunda mıyım ?

Aslında bu zorunlu bir işlem değil fakat belirlenen sürede kontrolleri yapmak, hesap güvneliğiniz için faydalı olabilir. Bilginiz dışında hesabınızda bir etkinlik varsa bunu farkedebilirsiniz. Diğer kullanıcılarla paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Reklamlar ile ilgili kişiselleştirilmiş bildirimlerinizi görebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Sonuç olarak gizlilik kontrolünü yapıyor olmanız hesabınız için faydalı bir işlemdir. Sadece Google hesabınız için değil, tüm servisler için bu işlemleri düzenli olarak yapmanızı öneririz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*