Anasayfa / İnternet / Bilgisayarımda Sürekli Reklam Çıkıyor Çözüm

Bilgisayarımda Sürekli Reklam Çıkıyor Çözüm

Chrome , mozilla ve Explorer tarayıcınıda sürekli reklamlarlakarşılaşıyorsunuz ? Kendiliğinden açılan bu reklamlar zamanla çok can sıkıcı bir hal alabilir. Bu reklamlar bilgisayarınız için ciddi bir tehlike olusturmasada zamanla internet kullanımınızı zorlaştırabilir. Kullanmış olduğunuz programlar , ücretsiz yazılımlar ve bazı websitelerde bulunan sahte linklere tıklamanız ile bilgisayarınıza bulaşan bu virüsler, internettte sizden habersiz reklamlar görüntüler. Kullanmış olduğunuz arama motorunu ( Google, yahoo) manipüle ederek sizlere aramanızla alakasız sonuçlar gösterebilir.

Reklamlar

Kendiliğinden açılan bu reklamları küçük bir program yardımı ile temizleyebilirsiniz. programın kullanımı ile ilgili resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Reklamlar Nasıl Engellenir ?

Zararlıyı silmek için kullanabileceğimiz en pratik program AdwCleaner’dır. Bu kücük program aracılığıyla virüsten kurtulabiliriz. 

Reklamlar

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz ve tarama yaptırıyoruz.İNDİR

adwcleaner01

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

adwcleaner02

 

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yapmamız gereken bir işlem daha var. Kullanmış olduğunuz tarayıcı üzerine sağ tıkpayıp özellikler ‘e tıklayın. Explorer Mozilla ve Chrome için

chrome exe

Chrome.exe” uzantısından sonra gelen sayfayı silin.

Sildikten sonra tarayıcınıza giriş yaparak ana sayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilirsiniz. Varsayılan arama motoru olarak Google seçmenizi tavsiye ediyorum.

Bu temizlikler yaptıktan sonra reklamlardan tamamen kurtulmuş olacaksınız. Kendiliğinden açılan reklamlar tamamen silinmiş olacaktır.  Bu tarz virüslerden kurtulmak için sayfamızda bulunan “Kendiliğinden açılan reklamları engelleme” konusunu inceleyebilirsiniz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın. Virüssüz günler dileğimle..

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. pc durmadan çıkan reklamlar

    pc durmadan çıkan reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*