Anasayfa / Bilişim / iCloud Şifremi Unuttum Çözümü

iCloud Şifremi Unuttum Çözümü

iPhone kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunların başında icloud hesap şifresi unutma , kaybetme geliyor. iCloud hesabı telefon kullanımı için oldukça önemli olduğundan , şifre sorunlarında , telefon kullanımınız ile ilgili sorunlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin; telefonunuzu sıfırladıktan sonra bilgi aktarmak veya hesap tanımı yapmak istediğiniz zaman hesap şifresi sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

Reklamlar

iCloud şifrenizi unuttuğunuz zaman, şifreyi almak için 2 yöntem var. Bunlar klasik hesap kurtarma teknikleridir. Mail adresinize gelen doğrulama kodunu kullanarak sıfırlamak veya gizli soru, cevap kullanarak sıfırlamak.

Eğer hesabınızla alakalı gerekli bilgilere sahip değilseniz, hesabınızı almanız oldukça zordur.

Reklamlar

Telefonunuzla ilgili destek almanız gereken durumlarda 0216 282 15 11 Apple destek numarasını arayarak destek alabilirsiniz.

iCloud şifre nasıl sıfırlanır ?

Şifre sıfırlama işlemi için öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfaya giriş yapıyoruz.

Şifre sıfırlama

Giriş yaptıktan sonra Apple id’nizi yazmanız gerekiyor. Eğer id bilgisini hatırlamıyorsanız mail adresinizi’de yazabilirsiniz.

icloud sifremi unuttum

Şifre sıfırlama işlemi için E-posta kimlik doğrulama veya Güvenlik sorularını yanıtlama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Güvenlik sorusu 2 farklı sorudan oluşmaktadır. Bunu hatırlamak zor olduğu için ilk olarak Eposta seçeneğini seçerek devam ediyoruz.

icloud sifre hatirlatma

İşlemi tamamladıktan sonra sıfırlama talimatları mail adresinize gönderilecektir. Gelen e-posta‘daki talimatları takip edebilirsiniz.

icloud e-posta

Sıfırlama linkine tıkladıktan sonra parola belirleme ekranına yönlendirileceksiniz. Yeni parolanızı belirledikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz.

icloud yeni sifre

Güvenlik sorularını doğru olarak girerseniz, yukardaki ekrana direk yönlendirileceksiniz. 2 yöntemlede işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızla alakalı yukardaki bilgileri bilmiyorsanız veya e-posta hesabınıza erişiminiz yoksa hesabınızı geri almanız oldukça zor. Yukarıda verdiğimiz Apple destek numarasını kullanarak işlemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hesabınızı kimlik bilgilerinizi kullanarak almak için iCloud destek sayfasını kullanarak yetkililer ile mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. İlgili sayfaya iCloud destek linkine tıklayarak girebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*