Anasayfa / Bilişim / Hacker Olmak İster misiniz ?

Hacker Olmak İster misiniz ?

Hacker Olmak İster misiniz ?

Yeni nesil gençliğin hayalindeki meslekleri sıralasak herhalde “hacker” olmak isteyenlerin sayısı hiçte yadsınamaz. Peki nedir bu insanları cezbeden olgu? Neden zarar verme İçgüdüsüne sahibiz? Ya da zarar vermek istediğimize emin miyiz? Yoksa sadece egomuzu mu tatmin etmek istiyoruz? Geçmişe dönüp baktığımız da dünyanın en iyi hacker’ları 20′li yaşlarda kendilerini göstermektedir. Peki bu iş çocuk oyuncağı mı? Kesinlikle değil. Bu bir yetenek işi. Tıpkı bir enstrüman çalmak, bir spor branşıyla uğraşmak gibi… Kısacası bu işi herkes yapamaz.

Reklamlar

www.ozengen.com

 

Reklamlar

Peki hacker nasıl olunur? Bunun kursu var mı?

Şimdi kafanızda ki bütün soruları cevaplayacak şekilde konumuzu anlatmaya başlayalım.Hacker, bir bilgisayar programcısı kadar bilgisi olan ve bunun yanı sıra teorik ve pratikte üst düzey bilgisi ve yeteneği olan insandır. Yani sıradan bir bilgisayar programcısının üstünde bir kullanıcıdır. Hacker olan kişi bu işe öncelikle bir merakla başlar. Her şeyi öğrenme isteği. Onlar için sınır ve ya sonsuz gibi kelimeler yoktur. Her zaman öğrenmeye ve araştırmaya açlardır. Bu sayede hem yeni hem de eski bütün teknolojiler hakkında bilgileri vardır. Tüm sistemleri bilirler ve işleyişleri hakkında 3 aşağı 5 yukarı bilgileri vardır.

hacker2

Öncelikle şunu net bir şekilde belirtelim. Filmlerde izlediğimiz hack saldırılarının gerçek hayatla hiçbir alakası yoktur. Bir hack saldırısı mutlak bir keşif ile başlar. Saldırılacak sistem hakkında bilgi toplanır. Bir hacker bilmediği bir sisteme ya da kendini ele verecek bir sisteme asla saldırmaz. Eskiden dial up bağlantılar (çevirmeli ağ) zamanında bir sisteme sızmak çok ama çok kolaydı. Çünkü o zamanlar ne İP yönlendirmeler vardı ne de gelişmiş antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımları… Hatta o dönem birçok tartışmaya sebebiyet veren Türk Telekom ISS (internet Servis Sağlayıcı) İP adreslerini tıpkı şu anda vermiş olduğu online hizmetlerinden birisi olan 18811 gibi kendi sitesinden sorgulamaya izin veriyordu. Yapmanız gereken tek şey aradığınız tüzel ya da gerçek kişinin adını ku-tucuğa yazıp enter’a basmak. Bütün adresler karşınızdaydı.

 

Günümüz saldırılarının en popüleri “Sanal Ordular” yani botnet adını verdiğimiz küçük flooderlarla yapılıyor. Botnet bulaşan bilgisayarlar hacker’in tek bir komutu ile belirlenen sistemlere DDoss, Syn, http attack saldırılarını gerçekleştirir. Aslında bu programı yazanlar sadece bir sisteme saldırmak için kullanmazlar. Öncelikle bulaşılan sistemde işine yarayan bilgileri çalarlar. (Örn: şifreler, ekran görüntüleri…) Sadece Botnet olarak kodlanan yazılımlar da bulunmaktadır. Şüphesiz bu yazılımların en popüleri Zeus’tur. Hala faaliyete geçmediği halde bu kadar popüler olmasının sebebi antivirüs programları tarafından ya-kalanmaması ve antivirüs üreticilerinin yaptığı çaresiz açıklamalar sebebiyledir. Bir düşünsenize emrinizde olan milyonlarca bilgisayar! Bir bankanın sistemini kullanılmaz hale getirmek için yapmanız gereken tek şey bir adet tıklama. Üstelik binlerce bilgisayar aynı anda saldırdığı için komutun nereden geldiğini saptamak mümkün olmuyor. Ve hacker hiçbir iz bırakmadan hedefine ulaşmış oluyor. Bu bilgilerin ışığında gelin Botnet’i yakından tanıyalım. En tehlikeli flood atak türü SYN’dir. Neden mi? Şimdi öncelikle Syn (Synchronize) paketinin ne olduğunu anlayalım.

 hacker3

Syn paketi

Syn bağlantısında istemci olan makine sunucuya bağlanmak istediğinde kendiyle ilgili bağlantı bilgilerini içeren bir Synchronize paketi gönderir. Sunucu bu paketi başarıyla alırsa eğer istemciye “tamam bilgilerini teslim aldım” mesajı gönderir. Bir nevi cep telefonlarımızdan iletim raporu gibi… Ancak burada çok önemli bir nokta vardır. Buradaki bağlantı işlemi 3 aşamalı gerçekleşmektedir.
•    Client kendini tanıtma
•    Server kabul görme
•    Client Bağlantı bilgilerini gönderme Bu 3 aşama sonrasında Sunucu bilgiler doğru ise bağlantıyı kabul eder. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim, istemci kendini tanıttı ve Synchronize pa-keti gönderdi. Sunucu bunu gördü ve tanışma isteğini kabul etti. Bunu istemciye bir ACK (ACKnovvIedgement) paketi göndererek bildirdi, istemci yine bu SYN ve ACK paketini alıp sunucuya kendi SYN ve ACK paketini göndermeli ve bağlantı kurulmalı. Aksi takdirde sunucu hep meşgul konumda kalıp istemciden ACK paketi bekleyecektir!. Hal böyle olunca SYN paket saldırısı için sunucu meşgul durumda bırakılarak saldırı gerçekleşir, istemci sürekli SYN paketi yollar ancak ACK paketi yollamadan seri bir şekilde sunucuyu flood yaparak meşgul eder. Toplu bir saldırıda sonuç çok daha hızlı ve yıkıcı olacaktır. 21 milyon bilgisayarın www.ozengen. com isimli bir siteye yapacağı 10 dakikalık bir saldırı bile sunucunun TCP protokollerinin çalışmamasına ve sitenin devre dışı kalmasına yetecektir.

Ayrıca iyi bir hacker Exploit kullanmasını bilmeli ve Exploit yazacak dereceye gelmelidir.

 

Ayrıca Bir kişi bir konuda uzman olabilir ama diğer konuyu bilmiyordur. Fakat hackerlık gibi bir iddaa sı yok ise Bu kişilere Konularında Uzman Kişiler denir. Bu tür kişilere saygı duyulmalı ve muhatap olunuyorsa konuşmalara dikkat edilmelidir.

Bunların hepsini internette bol bol araştıracak , uygulayacak ve öğreneceksiniz.

Ayrıca yeni çıkan tüm bilgileri de takıp edeceksiniz.

hacker4

Bir Acık Tespit eden ( İnternet – Security ) sitesine baglı olucaksınız. Her konuda yardım isteyebileceginiz bir arkadasınız muhakkak olmalı. Tek Hacker Olunmaz. Mutlaka bir gruba dahil olmalısınız. Siz tek başınıza binlerce kişi tarafından yazılmış bir yazılımın açıklarını bulamazsınız. Belki bir tane bulursunuz, ama gruptaki diğer arkadaşlarınız da başka bir açık bulur. Böylelıkle belki sizin 3-4 ayınızı alıcak bir açık başkası tarafından tespit edilmiş ve sizde bundan faydalanmıs ve boş yere zaman geçirmemiş olursunuz. İnternet de bazı gerzekler vardır. Bir açıgı kullandıgınız zaman , – Onu başkası bulmus , sen kullanıyorsan , sen lamersin derler , Bu türden başkasının buldugu açıgı kullananlara. Bir hacker Böyle gerzeklerle uğraşmamalıdır. Durum böyle olsaydı, Dünyada o zaman bir tane hacker olurdu. Her açıgı o bulmak zorunda kalırdı.. Gerçek bir hacker Böyle Gerzeklere prim vermez. Muhatap oluyorsada daha hack işinin mantıgını anlamamış böyle kişilerle muhatap olmaktan hemen hızla uzaklaşmalıdır.

Gerçek bir hackerin Bunların hepsini öğrenmesi ve yapması – uygulaması zaten en az 4 Yılınızı alır. Bu 4 Yılda da yeni sistemler yeni programlar yeni açıklar çıkar. Hack işi böyle sürüp gider….

Anlıycagınız üzere hacker olmak kolay değildir arkadaslar bilgi tecrube deneyim ister ve bayağıda bi sabır istemektedir

 

21 Milyon Bilgisayar ZeusTehdidi Altında

Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, Zeus için şunları söylemiş:
•    Hatırladığım kadarıyla hacker’lar, botnet ortamına giren kullanıcıların bilgisayarlarını dahi satışa çıkarıyor.
Kesinlikle… 2008 yılında Kaspersky ile Belçika Polisi işbirliği yaptı ve 10 bin bilgisayarın bağlı olduğu bir botnet, bir Brezilya vatandaşına satılırken yakalandı. Şimdi de yeni bir botnet tehlikesi var: Zeus… Adı şu an için faaliyete geçmediği için pek anılmıyor; ancak tahmin-lerimize göre 21 milyon bilgisayarın Zeus’a bağlı olduğu sanılıyor.
•    Henüz faaliyete geçmemişken Zeus’u yok etmenin bir yolu var mı?
Eğer daha önceden bir antivirüs programı o bilgisayarda yoksa ve Zeus o bilgisayara bulaş-mışsa, artık yapılacak bir şey kalmamış demektir. Çünkü biz de dahil hiçbir güvenlik yazılımı şirketi onunla baş edemiyor. Bu durumda ancak bilgisayarın sabit diskine format atılarak Zeus’a bağlı olmaktan kurtulmak mümkün.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

107 yorum

 1. Way Abım Malatyalı İyimiş Bende Malatyalıyım 😀

 2. Bende Malatyalıyım Ya 😀

 3. :fazla abartmayn bizi makine değil bizde insanız 🙂

 4. yeeeeeeeeeeeeeeesssssssssssssssss hack

 5. arkadaşlar benim yardıma ihtiyacım var sevgilim bir hacker ve bildiği adreslerimi eliyle koymuş gibi açıyor ama bana facesini vermiyor ve becerebilirsen hackle diyor bu işe merak sardım ama vaktim yok yardım edecek biri var mıdır banaa

 6. Serkan Tuğba Çataltaş

  Vakit ayırın o zaman 🙂

 7. Serkan Tuğba Çataltaş ya tüm hackerlara kafa tutuyo kimse çalamaz facemi diyo inada bindi iş

 8. beyler wolfteamda hack yapabilen varmııı ??

 9. beyler wolfteamda hack yapabilen varmııı ??

 10. Mahmut Camgöz

  benypmıym

 11. Mahmut Camgöz wolfu bıraktım çoktaan 😀

 12. Buğra Tonga ben yapmayı biliom karakter hack ı bilyom

 13. bende konyalıyam la 😀

 14. Gökhan Akgüleç

  yokmu yokmu istanbulll:):):

 15. güzel bir anklatımda yav bunu programı varsa nasıl imdirirm 🙂 ….(Z)

 16. Gökhan Akgüleç

  indirmemi 🙂

 17. Gökhan Akgüleç indirilmiyormu, o kadar bilgiye sahip değilim ki 1 ay olmadıaraş. bir siteye rasgele girdim, indir diyordu benimde kafam oraya takıldı yükarıdaki fotoda siyahın üzerinde yeşil yazılar var ona birşeyler indirmeden giriliyormu?
  fikir versen Gökhan Akgüleç…(Z)

 18. Uğurcan Coşkun

  var niye oolmasın.

 19. Sazan gibi yoruma atlamayın
  Çok merak ediyorsunuz arkadaşlar bilginiz olsun .

 20. sen hacker olup napacaksın amına koyim?

 21. Ali Sarı küfür neye atıyon bu mübarek ayda, …(Z)

 22. Serkan Çataltaş kendinizi yorup bir ses verseniz kardeş, …(Z)

 23. selamun aleyküm bir kimse kalkıpta tgoogleplus hesabından bilgilere ulasa bilirmi

 24. şu işi öğretecek birini bulsam parasıyla ders almaya bile hazırım ama kimse bir cacık anlamıyor bu işten.

 25. hackerlık öğretilmez öğrenilir. Turkhackteam forumuna bakmanı tavsiye ederim.Merakın varsa hacker olabilirsin

 26. https://www.facebook.com/profile.php?id=681489132

  ekle paramı peşin alırım.Sen öğrendin yada öğrenmedin beni alakadar etmez sadece benim kurallarım..

 27. bana intarnet(facebook) üzeirnden ögretecek biri varmı

 28. bana intarnet(facebook) üzeirnden ögretecek biri varmı

 29. zaza remzi ben de yeni bir program buldum adı=prorat ben bir dene derim

 30. Oğuz Yeşil teşekür ettim

 31. Serkan Tuğba Çataltaş fazla girmediğim için yorumunuzu yeni gördüm kardeşim, hackerlik hakkında nasık yol izlerim onu kısaca nasıl öğrenirim bunu soracaktım

 32. ben zaten H@CK€RİM BEYLER

 33. Hack 1001 _passapord_danger10011001001001 İncici çekiyorum Çekiyorum (incici Nah Çekme günü)

 34. Aranızda hacker var mı?Ve bende hacker olmak istiyprum biri bana yardımcı olabilir mi?

 35. 15 yaşındayın şimdiye kadar hiç kimse beni yakalıyamadı ve dünyanin en iyi hacker beni

 36. Ben Br hackerim ama yetereince gelişmedim güzel güçlü bir program arıyorum ama bulamıyorum önerdiğniz programlarını linkelrini atarmısınız daha iyi bir hacker olmak istiyorum!!

 37. Bende azeriyim kelbecerliyem

 38. ben hacker im SD.asD:S:dAS:dAS:dAS:dAS

 39. Ben Sivaslıyım yiğidolar şehrinden eeeeeeyt arkadaşım bir hacker ben de onun gibi bir hacker olmak istiyorum ama çok karışıkmış be tavsiye ettiğiniZ bir bilgisayar kursu var mı

  • Bu işi ögrenmek istiyosan en baştan algoritma mantığını kavraman gerek sonra html php felan derken programlama dili öğren ama 1 2 tane degil 5 6 belki daha fazla sonra linux du felandı derken sistem çökertmeletde gelir ben bòyle ögrendim ama 1 2 ayda ögrenilcek şey değil bu iş en az 2 sene ugraşman gerek

 40. Exploit kullanılması pek sıkıntı değil arkadaşlarımız eğer bu işe meraklı ise cmd.exe nin sıradan ve basit yazılımlarını öğrensinler sonra geri kalanlarını zaten merak ederek öğrenecekleridir.

 41. böle olmaz ””hacker typer”’ diye bir site var ordan kolayca olur

 42. selam alekum ben istiyorum hacker oluyum ne yapmak gerek onun icin yawim 16 bilgisiyar temircisiyim iy biliyorum yawdan cok weyler biliyorum bana skaype ile ulawin ilkin.hummetov8

 43. bende DADAŞLAR DİYARI ERZURUMDAYIM NEYİN havası

 44. Arkadaşlar hacker olmak için ilk olarak ne yapmakıyım bu işi meslek haline getirp. Ücretli çalışmak istiyorum koruma adına

 45. Bnde hacker olmak istiyorum sadece emek hirsizları için

  • Ben hackerim başkalarının wifi şifrelerini programlarını kırabiliyorum ayrıca telefon bilgisayar gibi tek. Aletleri ele geçirebiliyorum ben 12 yaşında bir çocuk olmama rağmen bir ustayım

 46. merhaba bana ınstagram sıfre kırma konusunda yardımcı olacak arakdas var mı acıl?

 47. hacker olmak istiyorum çünkü kötü hackerlar için

 48. Hacker olmak istiyorum yardım eder misiniz

  Para kazanmak istiyorum

 49. Kendi emeğiyle bir programa girmek güzel ni duygudur ınş bende olurjm

 50. Öğret bana allah aşkına

 51. arkadaşlar acilen bi hecker lazım lütfen rica ediyorum adım hasan tlfn numaramı yazıyorum 0539 ** ** arkadaşlar gören arkadaş arasın olmadı ben ararım lütfen acil 30.12.2016

 52. Arkadaşlar bana bi hacker arkadaş yardımcı olabilirmi ? Rica ediyorum insagram mehmet_kaplan60

 53. Buraa baya bi hacer var mis , ulen gidin sutunuzu icin yatin :))) arkadas kendine gore biseylerden bahsetmis ama yanlis bildigi bilgiler var , syn biti http protokolunde tree way handshaking ilk basamagi ve http 01,1.0 da timeout suresi yoktu http 1.1 ile timeout suresi geldi boylelikle server gonderilen syn biti sonsuza kadar bekletilmez belli bi zamandan sonra core tarafindan drop edilir. (Bilg. Muh.)

 54. küçük hacker

  bu ne hacker olmak için ku4rsmu gerek evet var ben küçük hackerim oyun hacklerim

 55. küçük hacker

  hacker olarak size wolfteam hile kodu: **********h5

 56. ben hacker ben eniyi dododoooooo istopie eeeeeeee fergonize rererererereee ub ben hacker

  rep olarak söyle

 57. ben ülkem için hackerim

 58. tüm hacherlere

  iyilik yap

 59. hacker nasıl olunur

  çok güzel anlatım olmuş

 60. Arkadaşlar bende hackerim toshack te anda 3.yum adamın dedikleri dogru

 61. Adanalı yokmu la

 62. e posta çalabilen var mı

 63. ben e posta çalarım ve şifresinide ana hacker benim

 64. bana yardım edin bede haçk olmak istiyorum

 65. Ya arkadaşlar nomaradan nasıl tespiti yaparım

 66. Cep telefondan yer tespiti yaparım

 67. Cep telefonunda nasıl adres tespiti yapilir

 68. Merhaba arkadaşlar biri bana acil yardım edebilir mi tlf değişiklik yaptım feysbuk hesabım tlf gitti şifre yi ve e postada gitti e posta yi biliyorum ama şifre yenilenmiyo hesab bende olmadığı için bu hesabamı geri almak istiyorum yardım eder misiniz lütfen

 69. Hejdindd

  Begendim

 70. serkan çataltaş abi büyük hackersin hayranınım

 71. abi hecker olmak ıstıyomda nasl olcam bılmıyom yardımcı olrmusunuz

 72. Ben hacker öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebilirim bu konuda bir yardımcı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*