Anasayfa / İnternet / Google Hesabı Nasıl Kurtarılır

Google Hesabı Nasıl Kurtarılır

Google hesap

Android telefon kullanıcıları için Google hesabı, oldukça önemlidir.Hesabınız çalındığı zaman veya bilgilerinizi kaybettiğiniz durumlarda aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz. Verilerinizi ,oyun hesaplarınızı, uygulama yedekleriniz, Google servisleri vb. birçok işlemleri Google hesabımız ile yaptığımızdan, hesabımızı kaybetmemiz bütün bu işlemleri kaybetmemiz anlamına geliyor. Bu sebepten hesap güvenliği için “Telefon numarası , ikinci mail tanımlaması, Security key” gibi ekstra güvenlik önlemleri almanız oldukça önemlidir.

Reklamlar

Hesabınıza ulaşmakla alakalı sorun yaşıyorsanız öncelikle Google hesap kurtarma seçeneklerinden Hesabıma erişemiyorum” seçeneği takip edebilirsiniz.

Google hesabınıza giriş yaparken Yardım Gerekiyor mu ? seçeneğine tıklayarak  kurtarmak istediğimiz mail adresini yazıyoruz.

Reklamlar

https://www.google.com/accounts/recovery

gmail geri alma

Son hatırladığımız şifreyi girerek adımları takip ediyoruz.

gmail geri alma 1

Çıkan ekrandaki soruları cevaplayarak hotmail hesabımızda yaptığımız gibi mail adresimizi kurtarabiliriz. Bilgileri ne kadar doğru girerseniz hesabı kurtarma ihtimaliniz o kadar yükselir. Genellikle kullanıcılar hesabı açarken bilgileri doğru girmediği ve hiçbir kurtarma seçeneği eklemediği için bu aşamalardan geçememektedir. Bu durumda hesabınız Fake hesap muamelesi görmektedir.

Eğer yukardaki işlemleri yapmanıza rağmen Google hesabınıza erişemiyorsanız,

Hesabınızda oturum açamıyorsanız hesap kurtarma formumunu kullanarak yetkililere ile iletişime geçebilirsiniz.

Hesap kurtarma seçenekleri nasıl oluşturulur ?

 1. Bir bilgisayarda Gmail’i açın.
 2. Sağ üstteki ayarlar simgesini  tıklayın.
 3. Ayarlar‘ı tıklayın.
 4. Hesaplar‘ı tıklayın.
 5. “Hesap ayarlarını değiştir” bölümünde Şifre kurtarma seçeneklerini değiştir‘i tıklayın.
 6. Şifrenizi yazmanız gerekebilir.
 7. Bir kurtarma e-posta adresi/cep telefonu numarası ekleyin‘i tıklayın. Bu seçenekleri zaten ayarladıysanız bir düzenleme bağlantısı görürsünüz.
 8. Değişikliklerinizi yapın.
 9. Kaydet‘i tıklayın.

Güçlü şifre oluşturma ipuçları:

 • Özellikle e-posta ve çevrimiçi bankacılık hesapları gibi önemli hesaplarınız için benzersiz şifreler kullanın. Çevrimiçi hesaplarınızın hepsi için aynı şifreyi seçmek evinizi, arabanızı ve iş yerinizi kilitlemek için aynı anahtarı kullanmaya benzer. Bir suçlu birine erişirse hepsinin güvenliği ihlal edilmiş olur.
 • Uzun bir şifre kullanın. Şifreniz ne kadar uzun olursa tahmin edilmesi de o kadar zor olur.
 • Harf, rakam ve simge karışımından oluşan bir şifre kullanın.
 • Sadece kendinizin bildiği bir kelime öbeği kullanmayı deneyin. Örneğin, e-postanız için, “Arkadaşlarım Tekin ve Yasemin bana her gün komik bir e-posta gönderiyor” cümlesi ile başlayabilir, ardından da sayı ve harf kullanarak cümleyi yeniden oluşturabilirsiniz. “AT&Ybhgk1epg”, pek çok varyasyon içeren bir şifredir.

Güncelleme 2019

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*