Anasayfa / Yazılım / Google Chrome otomatik doldurma ayarları

Google Chrome otomatik doldurma ayarları

Websitelerinde form doldurmaktan sıkıldınız mı ? Sürekli aynı formlara aynı bilgileri baştan girerek boşa zaman kaybediyoruz. Google Chrome otomatik doldurma özelliğini kullanarak, bu bilgilerin her defasında otomatik olarak girilmesini sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Chrome otomatik doldurma ayarları oldukça faydalı ve zaman kazandıran bir özelliktir. Hesabınızı çeşitli profiller oluşturarak, bu profilleri form doldurma sırasında otomatik olarak kullanabilirsiniz. Örneğin bir siteye üye olurken kişisel bilgilerinizi, adres ,telefon numarası vb. tek tuşla doldurabilirsiniz.

Otomatik doldurma ayarları nasıl yapılır ?

Adres çubuğuna chrome://settings/autofill yazarak veya Chrome ayarlar /gelişmiş ayarlar / otomatik doldurma seçeneklerini takip ederek ayarlar seçeneğine giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Açılan ekranda “Formları otomatik doldurma” seçeneğini açık duruma getirin.

Ekle seçeneğine tıklayarak yeni profil oluşturabilir veya mevcut profilinize Düzenle diyerek bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Düzenleme ekranında Ad soyad, Kuruluş, adres, posta kodu, telefon numarası vs. tüm bilgilerinizi girin. İşlem bu kadar. Artık form doldururken adınızı soyadınızı seçerek tüm formun otomatik doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

Form doldurma ayarlarını kapatabilir veya aynı yolları takip ederek bilgilerinizi dilediğiniz zaman silebilirsiniz.

Reklamlar

2 yorum

  1. Burayı bulana kadar baya aradım çok teşekürler dğerli yazılarınız için

  2. Teşekkürler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*