Anasayfa / Yazılım / Mozilla quantum dil ayarları nasıl yapılır

Mozilla quantum dil ayarları nasıl yapılır

Beklenen web tarayıcı Mozilla quantum kullanıma sunuldu. Kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği ve kısa sürede ciddi sayıda kullanım sayısına ulaşan Mozilla quantum dil ayarları nasıl yapılır konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Reklamlar

Tarayıcıyı indirip kurduğunuz zaman veya güncelleme ile yeni versiyona geçtiğiniz zaman, dil otomatik olarak ingilizce olarak geliyor. Aşağıdaki ayarları uygulayarak dil ayarlarınızı Türkçe olarak değiştirebilirsiniz. Firefox 52 ile kıyaslandığında Mozilla Firefox Quantum iki kat daha hızlı olarak karşımıza çıkıyor. Bileşenleri ve haliyle tarayıcı daha hızlı hale getirmek için Rust dili kullanılmış. Firefox geçmişten günümüze görevleri tek işlemci çekirdeği ile yürütürken, artık birden fazla çekirdeği kullanıyor. Rust ile kodlanan yeni CSS motoru da yükleme sürelerini artırmak için birden fazla çekirdek kullanmakta. Şirket, bunu başka bir web tarayıcının yapamayacağı şeklinde bir iddiaya sahip. Kullanım sırasında bu iddaalarını da ciddi manada kanıtlıyorlar.

Mozilla quantum nasıl Türkçe yapılır ?

Adres çubuğuna about:preferences yazarak veya sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesini kullanarak tarayıcı ayarlarına giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Ayarlar sayfasının altında bulunan Dil ve Görünüm ( language and apperance) seçeneğinin altında bulunan Dil (language) ayarlarını değiştir’e tıklıyoruz.

Mozilla quantum turkce

Seçeneğe tıkladığımız zaman diller ekranı açılacaktır. Burada mevcut tarayıcı dili olarak ingilizce görünecektir.

Altta bulunan diller seçeneğinden Turkish tr seçeneğini işaretleyerek Add’e tıklıyoruz.

Türkçe seçeneğini ekledikten sonra tarayıcınızı yeniden başlatın. Tarayıcı görünüm diliniz Türkçe olarak değişecektir. Eğer hala ingilizce görüyorsanız diller seçeneğinde bulunan ingilizce dilleri kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Mozilla quantum dil ayar

Mozilla firefox quantum ilerleyen zamanlarda Chrome’a ciddi bir rakip olarak gibi görünüyor. Sizlerde tarayıcıyı indirerek, kullanım hakkında fikirlerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*