Anasayfa / Donanım / Vodafone Adsl modem kurulumu nasıl yapılır

Vodafone Adsl modem kurulumu nasıl yapılır

Bugünkü yazımızda, Vodafone adsl modem kurulumunu nasıl yapacağınızı anlatacağız. Vodafone modem kurulumu aldıktan kolaydır. Kurulumu yapmadan önce servis sağlayıcıdan size verilen kullanıcı adı şifre bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir.

Reklamlar

Vodafone bir modem üreticisi değildir. Vodafone genellikle Huawei marka modemler kullanmaktadır. Resimli anlatımı Huawei HG556a model üzerinden yapıyoruz. Firma, temin ettiği modemlere kendi arayüzünü ve logosunu yükleyerek müşterilerine sunmaktadır. Model olarak değişiklikler olsa da kurulum mantığı tüm modemlerde aynıdır. Şimdi işlemi nasıl yapacağımıza geçelim.

Vodafone modem kurulumu nasıl yapılır ?

İnternet adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak modem’in arayüzüne giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Kullanıcı adı şifre olarak: vodafone vodafone veya admin admin deneyebilirsiniz.

Router /Wan seçeneğine tıkayarak wan bağlantı listesinde düzenle seçeneğine tıklıyoruz.

VPI ve VCI değeri otomatik olarak gelecektir. VPI: 8 VCI: 35 olarak gelmelidir. İleri seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Protokol parametreleri olarak “PPP over Ethernet PPPoE” seçeneğini işaretleyerek devam ediyoruz.

Kullanıcı adı ve şifre alanına servis sağlayıcınızdan aldığınız bilgileri giriniz. Örneğin kullanıcıadı@ttnet şifre:123456 PPoE adı alanına servis sağlayıcınızın adını yazabilirsiniz.

Ayarları tamamladıktan sonra ileri seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. Ekranın sonunda Kaydet seçeneğine tıklıyarak ayarları kaydediyoruz.

İşlem bu kadar! Eğer bağlantılarınızda herhangi bir fiziksel hata yoksa, internetiniz gelecektir. Modeminizin kablosuz adı ve şifresi, modemin altında yazmaktadır. Dilerseniz Wi-Fi seçeneğine giriş yaparak bu bilgileri de değiştirebilirsiniz. Ayarları tamamladıktan sonra kaydetmeyi unutmayın.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*