Anasayfa / Multimedya / Dizi, Film altyazı nasıl eklenir

Dizi, Film altyazı nasıl eklenir

Dizi ve filmlere altyazı nasıl eklenir diyorsanız bu yazı tam size göre. Altyazı arama, filme ekleme, altyazıları düzenleme ve değiştirme gibi tüm işlemleri nasıl yapacağınızı, resimli anlatım ile açıklayacağız.

Reklamlar

Altyazı ekleme işlemini Kmplayer yazılımı ile yapacağız. Kmplayer, neredeyse tüm video formatlarını açabileceğiniz, altyazıları düzenleme ve özelleştirme konusunda birçok özellik sunan piyasadaki en iyi video oynatıcıların başında geliyor.

Media player , Gom Player vb. oynatıcılarda altyazı eklemek için film ve altyazı dosya adını aynı yapmanız yeterlidir. Örneğin;

Reklamlar
  • Film adı: Memento.mkv
  • Altyazı: Memento.srt

şeklinde olmalıdır. Kmplayer’da ise bunların hiçbirine gerek yoktur. Altyazı dosyasını film dosyasının içine atmanız yeterlidir. Şimdi işlemi nasıl yapacağımıza geçelim.

Doğru altyazı nasıl bulunur ?

Ülkemizde birçok başarılı altyazı siteleri mevcuttur. Google arama motorunu kullanarak istediğiniz altyazıyı birkaç saniye içerisinde bulup, indirebilirsiniz.

Arama alanına Film, dizi adı * altyazı yazarak arama yapın.

Site isimlerinde Altyazı ibaresi geçen sitelerden herhangi birine giriş yapın. Arama sonuçlarında film izleme siteleri de listelendiği için site adına dikkat ederseniz doğru sayfaya gidebilirsiniz.

Altyazi arama

Sorunsuz bir altyazı indirmek için, indirme sayılarını kriter olarak kullanabilirsiniz. Genellikle en başarılı altyazılar yüksek indirme sayılarına ulaşır. Altyazıya tıklayarak indirin.

altyazı indir

Altyazı nasıl eklenir ?

Altyazı dosyasını film veya dizinin bulunduğu klasöre kopyalayın.

Eğer farklı bir video oynatıcı kullanıyorsanız yazımızın başında belirttiğimiz gibi altyazı adı ve film adını aynı olarak şekilde düzenleyin.

Film ve altyazi

Filmi onnattığınız zaman altyazının eklendiğini göreceksiniz. Eğer altyazıyı görüntüleyemezseniz, altyazı dosyasını sürükleyip video üstüne bırakarak da ekleyebilirsiniz.

altyazı nasıl eklenir

Dilerseniz ALT + O kısayol tuşlarını kullanarak da altyazı dosyasını seçebilirsiniz.

Altyazı nasıl düzenlenir ?

Altyazı dosyalarını düzenlemek için video oynatıcı içinde ALT + Q kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak altyazı dosyasına sağ tıklayıp Birlikte aç / Not defteri seçeneklerini kullanarak dosyayı metin belgesi ile açabilir ve metinleri dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Altyazi duzenleme

.srt .sbv .sub .mpsub .lrc . cap gibi tüm altyazı dosyalarını bu yöntemi kullanarak ekleyebilir ve videolara gömebilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

KMPlayer yazılımını indirmek için Tıklayın. Yazılımı Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Türkçe dil desteği sayesinde kullanımı oldukça kolaydır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*