Anasayfa / Yazılım / Chrome Yeni Sekmedeki Siteler Nasıl Silinir

Chrome Yeni Sekmedeki Siteler Nasıl Silinir

Google Chrome tarayıcı başlangıç ayarlarınızı “Yeni sekme sayfasını aç” olarak düzenlediyseniz, açılışta sık ziyaret ettiğiniz sayfalar karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz bu siteleri açılış ekranından kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Şimdilik özelliği tamamen kaldırma gibi bir seçenek yoktur malesef. Yeni sekme başlangıcını kullanıyorsanız , burada listelenen siteleri tek tek silmeniz gerekmektedir. Bir sonraki ziyaretlerinizde, sık ziyaret ettiğiniz sayfalar tekrar tekrar bu ekranda karşınıza çıkacaktır. Öncelikle siteleri nasıl kaldıracağınızı anlatalım.

Sık ziyaret edilen siteler nasıl silinir ?

Siteleri silmek oldukça basit.

Reklamlar

Silmek istediğiniz sitenin üstüne gelerek X ( bu sayfada gösterme) seçeneğine tıklayarak siteyi ekrandan kaldırabilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz tüm siteler için bu işlemi yapmanız gerekmektedir.

Yeni sekme siteler

Eğer sürekli siteleri silmekle uğraşmak istemiyorsanız, başlangıç ayarlarınızı değiştirmeniz gerekmektedir.

  • Chrome’u açın.
  • Sağ üstte Diğer
  • Diğer ardından Ayarlar’ı tıklayın.

Başlangıçta” seçeneği altında Yeni Sekme sayfasını aç’ı seçili ise bu ayarı ;

  • Kaldığım yerden devam et
  • Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç

Seçenekleri ile değiştirebilirsiniz. Kaldığım yerden devam et ayarını işaretlerseniz, Chrome’u her açtığınızda son açık olan sayfadan devam edersiniz. Belirli bir sayfayı aç seçeneği ile de , ana sayfanıza eklediğiniz ve sizin belirlediğiniz bir siteyi açılış sayfanız olarak kullanabilirsiniz.

Google Chrome‘da başlangıç sayfası olarak bu 3 seçenekten birini kullanabilirsiniz. Bunların içinde en kullanışlı olanı “Yeni sekme” özelliği ile başlatmaktır fakat bu özellik içinde, yukarda bahsettiğimiz gibi sizi rahatsız eden siteleri sürekli kontrol ederek yeni sekme ekranından kaldırmanız gerekecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*