Anasayfa / İnternet / Chrome Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır

Chrome Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır

Google Chrome tarayıcı güncellemeleri otomatik olarak yapılmaktadır. Peki Chrome otomatik güncelleme nasıl kapatılır ? Aşağıdaki işlemleri yaparak güncellemelerin otomatik yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

Tarayıcı güncellemeleri, güvenlik açıklarının kapatılması ve iyileştirmeler için oldukça önemlidir. Güncel bir tarayıcı kullanmak veri güvenliğiniz için oldukça faydalıdır fakat bazı durumlarda tarayıcınızın güncellenmemesi gerekebilir. Bu tarz durumlar için güncellemeleri kapatabilirsiniz. Eğer tarayıcı güncellemelerini kapatırsanız ortaya çıkan güvenlik açıklarından dolayı riskleri almanız gerekiyor.

Chrome Otomatik güncelleme nasıl kapatılır ?

Otomatik güncellemeleri kapatmanın iki farklı yolu vardır. Aşağıdaki işlemlerden dilediğiniz kullanabilirsiniz.

Reklamlar

1.Yöntem: Başlat çalıştır’a veya arama alanına regedit yazarak kayıt defterine giriş yapıyoruz. Kayıt defterinde aşağıdaki REG_DWORD değerini bularak “0” (sıfır) olarak değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Update\AutoUpdateCheckPeriodMinutes

2.Yöntem: Google Güncelleme Hizmeti servislerini kapatarak güncellemeleri kapatabilirsiniz. Bu işlem kayıt defterine göre biraz daha pratik olabilir.

Başlat çalıştır’a veya arama alanına services.msc yazarak servisleri yönettiğimiz ekrana giriş yapıyoruz.

Servisler ekranında Google güncelleme hizmeti gupdate seçeneğine giriş yaparak devre dışı bırakın.

Chrome Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır

Servis, Google yazılımlarınızı güncel tutar. Bu hizmet devre dışı bırakılırsa veya durdurulursa, Google yazılımlarınız güncel tutulmayacaktır. Bu durum, meydana gelebilecek güvenlik açıklarının onarılamayacağı ve özelliklerin çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu görev, kendisini kullanan herhangi bir Google yazılımı olmadığında kendi yüklemesini kaldırır.

İşlemleri yaptıktan sonra artık Google Chrome tarayıcınız güncellemeleri otomatik olarak almayacaktır. Chrome güncellemeleri ve güncellemenin sunduğu yenilikler hakkında bilgi almak için Chrome Bültenleri sayfasını takip edebilirsiniz. Son güncellemeler, güncellemeler sonrası yapılan değişiklikler ve yakın zamanda yapılarak tüm güncellemeler hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sayfa aracılığıyla ulaşabilirsiniz. İşlem hakkında merak ettiğiniz konular veya aldığınız hataları yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Güncelleme ayarlarını açmak için aynı yolları takip ederek ayarları eski haline alabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*