Anasayfa / Mobil / Bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor hatası nedir

Bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor hatası nedir

Google Play’de, “Bu uygulama, cihazınız için optimize edilemiyor” hatası ile neden karşılaşıyorsunuz ve bu hata ne anlama geliyor?

Reklamlar

Cihazınızla uyumlu bir uygulama indiriyorsanız, android sürümünüz veya cihaz versiyonunuzla alakalı herhangi bir sorun yoksa, “Bu uygulama cihazınızla uyumlu.” uyarısını görürsünüz. Bu uyarıyı gördüğünüz uygulamayı sorunsuz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Bu uygulama, cihazınız için optimize edilemiyor hatası almanızın başıca nedenleri;

1) Root’lu bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. Bazı uygulamalar, root edilmiş telefon veya tabletlerde çalışmayabilir.

Reklamlar

2) İndirmek istediğiniz uygulama, mevcut android sürümünüzü desteklemiyor olabilir. Bu durumda telefonunuzun işletim sistemini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

3) Eğer tablet’e yükleme yapıyorsanız, indirdiğiniz uygulama tablet ile uyumlu olmayabilir. Her uygulama telefonlarda çalışmaktadır fakat her uygulamanın tablet desteği olmayabilir.

4) Google play verilerini temizleyerek uygulamayı tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Play Store > Depolama seçeneklerini takip ederek, verileri ve önbelleği temizleyin.

Play Store verileri temizle

5) Bazı uygulamalar, hatalı güncellemeler sonrası bu tarz hatalar verebilir. Hatanın düzelmesi için herhangi bir değişiklik yapmadan, yeni bir güncelleme yayınlanmasını bekleyin.

Uygulama kaynaklı bir sorun olmadığından emin olmak için, farklı model bir telefondan uygulamayı indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede sorunun cihaz kaynaklı mı yoksa uygulama kaynaklı mı olduğunu tespit edebilirsiniz.

Hata aldığınız uygulama isimlerini yorum olarak iletirseniz, sürüm uyumluluk kontrollerini yapabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

28 yorum

 1. Merhaba Huawei mediapad tab5 16 GB cihazında atauniobs uygulamasını yükledim ama çoğu belge vs açılmıyor ve olay store da optimize edilemiyor hatası var. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  • Aidata Alım 10 tablette WhatsApp Signal Pinterest ve daha birçok uygulama play store da bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor hatası iceriyor. Ve bundan iki gün önce de tabletimi fabrika ayarlarına dondurmustuk. Şimdiden teşekkürler

 2. Zoom uygulamasinda diyor ne yapabilirim yardim lutfen

 3. Merhaba
  Samsung tab4 sm t 232 cihazımı fabrika ayarlarına döndürdükten sonra, daha önce çalışan pek çok uygulama artık bırakıalım yüklenmeyi play sore a girdiğim zaman görünmüyor bile. Yani fabrakia ayarlarına çevirmeden önce kullanmakta olduğum pek çokuygulamayı artık kullanamamaktayım. Eba ile dahi optimize edilemiyormuş. Uygulamalara örnek

  -Watched ve pek çok

  Teşekkür ederim şimdiden

 4. Lenovo tab10 Zoom optimize edilemiyor

 5. netflix müşteri hizmetleriyle hallademediğim problemi bu adımlarla hallettim. ilk kez böyle bir şeye yorum yapıyorum. emeğinize enerjinize sağlık. çok teşekkürler! iyi çalışmalar

 6. How Many Boxes Brawl Stars

 7. Towship uygulaması optimize edilemiyor bu hata veriyor

  • Lenova tab 10 zoom optimize edilemiyor Bib de oyle

  • Merhaba samsung p580 tablet var. Zoom bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor diyor. Oğlum derse giremiyor. Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklüyoruz günde bir iki kez Çözüm öneriniz varmıdır.

 8. Eba programini tablete indiremiyoruz. Cihaziniz bu surumle uygun degildir, diye yaziyor. Tablet Samsung SM-T560 yardım.

 9. Merhaba x96 air android box var asfalt 9 kurmak istediğimde optimize edilemiyor hatasi veriyor elle apk kurduğumda lisans al diye hata veriyo yardımcı olursan sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*