Anasayfa / Mobil / Bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor hatası nedir

Bu uygulama cihazınız için optimize edilemiyor hatası nedir

Google Play’de, “Bu uygulama, cihazınız için optimize edilemiyor” hatası ile neden karşılaşıyorsunuz ve bu hata ne anlama geliyor?

Reklamlar

Cihazınızla uyumlu bir uygulama indiriyorsanız, android sürümünüz veya cihaz versiyonunuzla alakalı herhangi bir sorun yoksa, “Bu uygulama cihazınızla uyumlu.” uyarısını görürsünüz. Bu uyarıyı gördüğünüz uygulamayı sorunsuz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Bu uygulama, cihazınız için optimize edilemiyor hatası almanızın başıca nedenleri;

1) Root’lu bir cihaz kullanıyor olabilirsiniz. Bazı uygulamalar, root edilmiş telefon veya tabletlerde çalışmayabilir.

Reklamlar

2) İndirmek istediğiniz uygulama, mevcut android sürümünüzü desteklemiyor olabilir. Bu durumda telefonunuzun işletim sistemini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

3) Eğer tablet’e yükleme yapıyorsanız, indirdiğiniz uygulama tablet ile uyumlu olmayabilir. Her uygulama telefonlarda çalışmaktadır fakat her uygulamanın tablet desteği olmayabilir.

4) Google play verilerini temizleyerek uygulamayı tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz. Ayarlar > Uygulamalar > Play Store > Depolama seçeneklerini takip ederek, verileri ve önbelleği temizleyin.

Play Store verileri temizle

5) Bazı uygulamalar, hatalı güncellemeler sonrası bu tarz hatalar verebilir. Hatanın düzelmesi için herhangi bir değişiklik yapmadan, yeni bir güncelleme yayınlanmasını bekleyin.

Uygulama kaynaklı bir sorun olmadığından emin olmak için, farklı model bir telefondan uygulamayı indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede sorunun cihaz kaynaklı mı yoksa uygulama kaynaklı mı olduğunu tespit edebilirsiniz.

Hata aldığınız uygulama isimlerini yorum olarak iletirseniz, sürüm uyumluluk kontrollerini yapabiliriz.

Reklamlar

7 yorum

  1. netflix müşteri hizmetleriyle hallademediğim problemi bu adımlarla hallettim. ilk kez böyle bir şeye yorum yapıyorum. emeğinize enerjinize sağlık. çok teşekkürler! iyi çalışmalar

  2. How Many Boxes Brawl Stars

  3. Towship uygulaması optimize edilemiyor bu hata veriyor

  4. Eba programini tablete indiremiyoruz. Cihaziniz bu surumle uygun degildir, diye yaziyor. Tablet Samsung SM-T560 yardım.

  5. Merhaba x96 air android box var asfalt 9 kurmak istediğimde optimize edilemiyor hatasi veriyor elle apk kurduğumda lisans al diye hata veriyo yardımcı olursan sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*