Anasayfa / Yazılım / Bilgisayarınızı Temizleyin ve Hızlandırın !

Bilgisayarınızı Temizleyin ve Hızlandırın !

CCleaner

Reklamlar

Bilgisayarınızı temizlemek ve hızlandırmak için en faydalı program olan Ccleaner’dan bahsedeceğiz.

Bildiğiniz üzere bilgisayarımız üzerinde kurulu olan yazılımlar aracılığıyla yaptığımız işlemlerin birçoğu kaydedilmektedir. Kaydedilen bu dosyalar biz silmediğimiz sürece sabit diskimiz üzerinde yer almaya devam ederler ve sabit diskimizi gereksiz yere işgal ederler. Ayrıca bunun dışında bilgisayarımızda yüklü olan program, oyun veya uygulamaları kaldırmak istediğimiz zaman bunların birçoğu geride iz bırakmaktadır. Geriye kalan bu izler sistem üzerinde .dll hataları oluşturabileceği gibi yine gereksiz yer işgal etmektedir. İşte bu noktada eğer bilgisayarımızın bakımını kendimiz elle yapamıyorsak mutlaka kolayca kullanabileceğimiz bir programa ihtiyaç duyarız.

Reklamlar

Bahsettiğimiz tüm bu  sorunların üstesinden gelmek için kullanabileceğimiz yararlı yazılım ise yazımızın konusu olan CCleaner. CCleaner’ın ücretli sürümü mevcut olsa da ücretsiz sürümü ihtiyacımız olan temel bilgisayar bakımı için gerekli araçları bizlere sağlamaktadır. Programın bu kadar popüler olmasının nedenlerinden birisi de ücretsiz olarak sistem bakımı yapmamıza olanak sağlamasıdır.

CCleaner‘ı ilk kez çalıştırdığımız zaman programın şık ve sade arayüzüyle karşılaşıyoruz. Yapabileceğimiz tüm işlemlere farklı butonlar üzerinden ve farklı sekmelerden rahatça ulaşabiliyoruz. Program üzerinde öncelikli olarak kullanabileceğimiz dört adet farklı bölüm bulunmakta. Gerçi bu bölümlerden birinin ayarlar bölümü olduğunu düşünürsek, geriye sistem bakım işlemlerini gerçekleştirdiğimiz üç bölümümüz kalıyor. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi sol tarafta numaralandırdığımız bölümler arasında: 1- Cleaner, 2- Kayıt Defteri, 3- Araçlar ve son olarak 4- Ayarlar bulunmaktadır.

İNDİR

Nasıl Kullanılır ?

cleaner 1

Bu kısımdan Analiz’e basarak nelerin silineceğini Görebilirsiniz

cleaner 2

Silinecek Dosyalar Bulunuyor …

cleaner 3

Silinecek Dosyalar Bulundu Sonra Temizliğe Başlaya Basarak Silebilirsiniz

cleaner 4

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*