Anasayfa / Yazılım / Photoshop Yazı İçinde Yazı Efekti

Photoshop Yazı İçinde Yazı Efekti

Photoshop Text Mask Effect, Photoshop ile yapacağınız basit ve güzel bir yazı efekti yazı içinde yazılarınızın yazacağı bu efekti yapmak saniyelerinizi alacak, bundan esinlenerek muhteşem şekiller oluşturabilirsiniz.

Reklamlar

1.Adım
Arka plana bir renk verdikten sonra, Type tool yani yazı yazma aracımıza tıklayarak yazı boyutu ufak olmak şartıyla “10px” yazımızı yazıyoruz “www.ozengen.com” yazımızın sonuna bir boşluk koyarak “www.ozengen.com ” kopyaladıktan sonra yapıştırıyoruz bunu sayfamızın tamamı dolana kadar yapıyoruz, istersek yazımızı belli bir açıyla eğersek daha iyi görünmesini sağlayabiliriz.
text mast

2.Adım
Yazımızın üstüne büyük bir şekilde istediğimiz type tool aracılığıyla yazıyı yazabiliriz bu kısım en üstte duran içi yazıyla dolan kısımdır.
text mask

Reklamlar

3.Adım
Üst kısımda yazdığımız yazıya sırasıyla sağ pencereden sağ tıklayarak “Convert to Smart Object – Rastelize Layer – Create Clipping Mask” bu adımlar yazımızı yazı halinden çıkaracak ve mask efektini uygulayacaktır.
text mask

4.Adım
Yazımız şuanda istediğimiz şekli almış durumda, bunu daha güzel bir hale getirmek için üst kısımdaki yazıya sağ tıklayarak Blending Options seçeneğini seçiyoruz, Stroke yani kenarlık ekliyoruz istersek aynı pencereden gölge gibi farklı efektler ekleyebiliriz.
text mask

SONUÇ
text mask

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*