Anasayfa / Mobil / 41 Megapiksel Kameralı Telefon “Nokia 1020” Tanıtıldı

41 Megapiksel Kameralı Telefon “Nokia 1020” Tanıtıldı

AKILLI telefonlar son dönemlerde gelişmiş kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Samsung, Sony ve HTC’nin ardından şimdi de Nokia Lumia 1020 serisiyle ‘akıllı cep’te kamera rekabetini başlattı. Nokia 41 megapiksellik telefonunu tanıttı.

Son dönemlerde birbiri ardına tanıtımları yapılan yeni akıllı telefonlarda öne çıkan özelliklerin başında kamerada görüntü kalitesi geliyor. Dün Nokia’nın New York’ta yaptığı lansmanda duyurulan Nokia Lumia 1020, 41 megapiksel kamerası ile akıllı telefonlar arasında yeni bir rekabeti başlattı. Kısa süre önce tanıtılan Samsung Galaxy S4 Zoom ve HTC One serilerinde de kameralar ön plana çıkıyordu. Yakında piyasaya çıkması beklenen Sony Xperia i1 modelinde de kamera özelliklerinin arttırılması bekleniyor.

Reklamlar

LED FLASH ÖZELLİĞİ

Nokia’nın davetlisi olarak katıldığımız Lumia 1020 tanıtımında verilen bilgiye göre telefonun bazı özellikleri şöyle: “ABD’de 600 dolara satılacak olan Lumia 1020’nin en önemli özelliklerinden birisi de LED Flash özelliğini barındırıyor olması. Cihaz ayrıca 2GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip. Optik görüntü sabitleyicisi bulunuyor.”

Nokia Pro Camera adlı teknoloji ile kullanıcılar fotoğraf çekmeden önce ya da sonra görüntüde istedikleri alanı seçerek detaylarda farklı hikayeler yaratabiliyor.

Reklamlar

Ayrıca, ayarların final fotoğrafı ya da videoyu nasıl etkileyeceğini görsel olarak gösteren bir arayüze sahip olan Nokia Pro Camera, çekim yapmayı, düzenlemeyi ve fotoğraflarla videoları emsalsiz bir netlikte paylaşmayı her zamankinden daha kolay kılıyor.

Dual capture (çift çekim) yeni bir özellik kullanan Nokia Lumia 1020, sınırsız düzenleme fırsatı tanıyan 38 megapiksel yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekiyor ve Windows Phone 8 işletim sistemi üzerinden sosyal ağlar ile paylaşımı kolay 5 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar üretiyor.

Cihazın 41 megapiksel, altı lensli lider ZEISS optik sensörü, düşük ışık koşullarında bile net fotoğraflar çekmeye olanak tanıyan optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip. Ayrıca Nokia’nın 140dB’ye kadar sesleri kaydedebilen, ses basınç seviyesi bilinen akıllı telefon mikrofonlarından altı kat daha yüksek olan Rich Recording teknolojisi sayesinde en gürültülü konserlerde bile stereo sesli, net videolar çekebiliyor.

Microsoft Store’larda 22 Temmuz’dan itibaren satılacak olan telefonun üç farklı renkte tüketiciyle buluşacağı belirtiliyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*