Anasayfa / Mobil / iPhone 5S’te Üretim Hatası

iPhone 5S’te Üretim Hatası

iphone 5s
Apple, yeni amiral gemisi iPhone 5S’te nadir görülen üretim hatasını kabul etti. Kullanıcılara yeni iPhone 5S veriliyor.

iPhone 5S’te bazı kullanıcılar tarafından kullanım süresinin kısa olduğu ve telefonun yavaş şarj olduğuna dair bazı şikayetler olmuştu. Bu konuyla ilgili olarak sözcü Teresa Brewer, The New York Times’a açıklamada bulundu. Brewer, son zamanlarda sınırlı sayıda iPhone 5S’te düşük pil ömrü ve yavaş şarja neden olan üretim sorunu belirlediklerini söyledi. Bu sorundan etkilenen müşterilere ulaştıklarını ve yeni telefon sağlayacaklarını sözlerine ekledi. The New York Times, “Sınırlı sayıda” kısmını vurgulayarak bu sayının birkaç bin telefon olabileceğini düşünüyor. Üretim sorunu denilince Apple bu konuda faturayı Foxconn’a kesebilir.

Reklamlar

iPhone’un batarya sorunu Apple için yabancı değil. 2006′da Sony yapımı MacBook bataryalarında da sorun olmuştu. Çok daha öncesinde ise iPod’ların bataryasında da bazı problemler görülmüştü. Yazar Brian Chen’e göre iPhone 5S’te selefine göre önemli ölçüde daha uzun batarya ömrü sunulması gerekiyordu. Hatta iPhone 5S çıkmadan önce 2000 mAh bataryanın kullanılabileceğine dair bazı iddialar ortaya atılmıştı. The New York Times’tan Catherine Rampell, Apple’ın stratejileri ve planlı eskitmeyle ilgili eleştiri içeren ilginç bir yazı yazarak dikkatleri üstüne çekti.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*