Anasayfa / İnternet / 16Start.com Ana Sayfadan Nasıl Kaldırılır

16Start.com Ana Sayfadan Nasıl Kaldırılır

16start virüs

Reklamlar

16Start. com temizleme ve ana sayfanızdan nasıl kaldıracağınızı anlatacağım. 16Star ücretsiz yazılımlar ile birlikten gelen , ana sayfa ve varsayılan arama motorunuzu değiştiren bir hijacker. Bu tarz zararlı yazılımlar reklam görüntüleme ve seo sıralamarını etkileyen sponsor reklamlar ile kullanıcılara istenmeyen sayfalar’a tıklatma amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu tarz zararlıların tamamı ticari amaçla yapılmaktadır. Yayılma yöntemi olarak da ücretsiz yazılımlar ve sahte linklere tıklatma yöntemlerini kullanmaktadır. Virüs olarak değil ama istenmeen yazılım olarak sınıflandırabiliriz.

Anlatımımızı takip ederek Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome  tarayıcılara bulaşan 16Start.com zararlısını kaldırabilirsiniz. Windows 7 , Windows 8 , Xp İşletim sistemlerinde kaldırma işlemi geçerlidir.

Reklamlar

Profesyonel kullanıcılar için kılavuz: Aşamalarda sorun yaşarsanız yardım alabilirsiniz. 1. ADIM : AdwCleaner ile bilgisayarınızdan 16Start.com tarayıcı korsanı kaldır ADIM 2 : Junkware Temizleme ile internetten 16Start.com kaldır kaynakları, Firefox ve Google Chrome Aracı 3. ADIM : Malwarebytes Anti-Malware Free ile 16Start.com zararlı dosyaları çıkarın 4. ADIM HitmanPro ile 16Start.com enfeksiyon için çift kontrol:  5. ADIM : Internet Explorer, Firefox 16Start.com kaldırmak için tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayın ve Google Chrome

 16Start.com Temizleme Kılavuzu

işlemi yaparken hiçbir adımı gözden kaçırmadan sırası ile yapmanız gerekmektedir. Herhangi şüphe duyduğunuz bir nokta olursa yorum atabilirsiniz.

Zararlıyı silmek için kullanabileceğimiz en pratik program AdwCleaner’dır. Bu kücük program aracılığıyla virüsten kurtulabiliriz. 

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz ve tarama yaptırıyoruz. İNDİRadwcleaner01

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

adwcleaner02

 

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yapmamız gereken bir işlem daha var. Kullanmış olduğunuz tarayıcı üzerine sağ tıkpayıp özellikler ‘e tıklayın. Explorer Mozilla ve Chrome için

sweet page

Resimli anlatımda sweet page için kullanmış oldugumuz görseli kullanıyoruz. Aynı mantıkla 16star ‘ı temizleyebilirsiniz. Chrome.exe” uzantısından sonra gelen sayfaları – linkleri tamamen siliyoruz.

Bu işlemi de bitirdikten sonra:

Kullanmış oldugunuz tarayıcıda ana sayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu silebilirsiniz. Bu adıma kadar zararlıyı tamamen temizlemiş oluyoruz.

Ana sayfanızı nasıl değiştirebilirsiniz ?

Belirli bir sayfayı aç seçeneğine tıklayarak ana sayfanızı dilediğiniz bir sayfa olarak belirleyebilirsiniz. tekrar chrome://settings/ sayfasından ARAMA bölümüne girerek varsayılan arama motorunuzu değiştirebilirsiniz ( Google Önerilir)

giris-sayfasi-degismiyor-chrome-nasil-5

Virüsü temizlemek için bu kılavuz kapsamlı ve yeterli bir anlatımdır. Temizleme konusunda sıkıntı yaşadığınız durumlarda bizden yardım istemekten çekinmeyin.

Bilgisayarınız şimdi 16Start.com virüsünden tamamen temizlenmiştir. Virüssüz günler dileriz. 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*