Anasayfa / İnternet / Google’a Resmimi Nasıl Eklerim

Google’a Resmimi Nasıl Eklerim

Google arama sonuçlarına resminizi eklemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Google görsel aramalarına , resim yükleme gibi bir şansınız yoktur. Google diğer web sitelerde yayınlanan sonuçları indexleyerek arama sonuçlarında listelemektedir. Bu durumda yapmamız gereken işlem, arama sonuçlarında listelenebilecek etkili sitelerde profil resmimizi kullanmak olacaktır. Örneğin; Google plus hesabınızda kullandığınız bir resminiz , arama sonuçlarında görünebilir. Hesaplarınız için ekstra bir güvenlik önlemi almadığınız sürece varsayılan olarak aramalarda görünecektir.

Reklamlar

1. Sosyal medya hesaplarınızda profil resminizi kullanın

Google plus, Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarına görsellerde görünmesini istediğiniz profil resminizi kullanın. Hesaplarınızın , gizlilik ve güvenlik ayarlarını “Arama sonuçlarında görünebilir” duruma getirin. Örneğin; Facebook ayarlarında Gizlilik ayarları ve araçları seçeneğine giriş yaparak “Facebook’un dışındaki arama motorlarının profiline bağlantı vermesini istiyor musun” seçeneğini açarak bu işlemi

Reklamlar

2. Web sitenizde resminizi yayınlayın.

Ücretli veya ücretsiz bir websitesi açarak, resminizi siteniz aracılığıyla yayınlayabilirsiniz. Resimde bir yere, “alt” etiketi veya başlık gibi bir metin ekleyin. Sitenize yüklediğiniz resim dosyanızın adını da kendi isminizle değiştirmeniz oldukça faydalı olacaktır. Serkancataltas.jpg şeklinde resmi isimlendirebilirsiniz.

Blogger , WordPress gibi ücretsiz blog araçlarını kullanarak sitenizi ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz.

3. Yayınladığınız görselin herkese açık ve aranabilir duruma getirin.

Herhangi bir platformda yüklediğiniz resimlerin,  herkese açık ve aranabilir bir web sitesinde yayınlayarak Google’ın onu bulmasına ve Görseller dizinine eklemesine olanak tanımış olursunuz. Görseli yüklediğinizde, görselinizin bulunduğu web sayfasının herkese açık bir şekilde erişilebilir olduğundan emin olun. Örneğin, fotoğrafı Google+’da yayınladıysanız gizlilik ayarınızın Herkese açık olduğundan emin olun.

Google aramalarına görsel ekleme hakkında sorularınızı yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Google’dan görsel silme veya buna benzer sorularınız için arama bölümünü kullanarak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*