Anasayfa / İnternet / Chrome Dosya indirme Hataları ve Çözümleri

Chrome Dosya indirme Hataları ve Çözümleri

chrome-indirme-hatalari

Reklamlar

Google Chrome tarayıcılarda dosya indirme sırasında karşılaşılan hata ve çözümlerini paylaşacağız. Chrome dosya indirme yöneticisi ile tıpkı bir indirme yazılımında olan özellikleri kullanarak dosyalarınızı indirebilirsiniz. Explorer gibi tarayıcılarda dosyanız yarım kalırken ,Chrome’da indirdiğiniz dosyaları kaldığı yerden deva ettirebilirsiniz. İndirme sunucunuz izin verdiği sürece indirmeleriniz yarım kalmaz. Bu sebepten dosya indirirken bu tarayıcıyı kullanmak daha kullanışlı olmaktadır. Peki Chrome’da dosya indirirken hata alıyorsanız bu hataları nasıl çözebilirsiniz ? Bütün hataları derlemeye çalıştık.

“Yükleme başarısız oldu – Network Failed”

Windows bilgisayarlarda uygulama , uzantı veya dosya yüklemeye çalışırken karşılaşılan “Network_Failed” hatasının birden çok sebebi olabilir. Öncelikle network bağlantılarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bağlantılarda bir sorun göremiyorsanız, bilgisayarınıza yüklü olan bir güvenlik yazılımı dosyayı engelliyor olabilir. Bunun için virüs programlarınızı ve güvenlik duvarınızı devre dışı bırakarak tekrar test etmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

İşlemden sonra Chrome’u tekrar kaldırıp yüklemeniz gerekebilir.

chrome-dosya-indirme

Virüs uyarısı – Virüs tespit edildi

Dosya indirirken virüs uyarısı alıyorsanız, dosya tarayıcı tarafından veya virüs programınız tarafından engelleniyor anlamına gelmektedir. Tarayıcı, virüs şüphesi olan dosyaların indirilmesine izin vermez.

Dosyayı indirmeden önce link üzerinden online virüs taraması yapabilirsiniz. Dosyanın gerçekten virüssüz olduğunu düşünüyorsanız güvenlik yazılımlarını devre dışı bırakarak indirmeyi deneyiniz.

Dosya yok hatası

Bu hata veriliyorsa söz konusu web sitesinde bulunmayan bir dosyayı indirmeye çalışıyorsunuz demektir. Hatayı düzeltmek için web sitesinin sahibiyle iletişime geçin veya dosyayı farklı bir sitede bulmayı deneyin. İndirmeye çalıştığınız link geçersiz olabilir tekrar kontrol edin.

Disk dolu hatası

Dosyayı indirmek istediğiniz alanda yeterli boyut olmadığı anlamına gelmektedir. Dosya kaydetme yolun değiştirin veya diskinizde yer açmak için bazı dosyaları veya programları kaldırmanız gerekebilir.

chrome-download

“İzinler yetersiz” veya “Sistem meşgul”

Bu hatalar, Chrome’un dosyayı bilgisayarınıza kaydedemediği anlamına gelir.

Hatayı düzeltmek için:

  • İndirme işlemini iptal edip tekrar deneyin.
  • Dosyayı tıklayarak indirmek yerine, bağlantıyı sağ tıklayın ve Bağlantıyı farklı kaydet‘i seçin.
  • Dosyaları bilgisayarınızda, Masaüstü veya Belgeler klasörünüz gibi erişebildiğiniz bir yere indirdiğinizden emin olun.İndirme konumlarını değiştirebilirsiniz.

Windows’da: Windows Ek Yöneticisi, indirmeye çalıştığınız dosyayı kaldırmış olabilir. Hangi dosyaları indirebileceğiniz veya dosyanızın neden engellendiğini görmek için Windows İnternet güvenliği ayarlarınızı kontrol edin.

Yetkilendirme gerektiriyor hatası

Bu hata, dosyayı indirme izninizin olmadığı anlamına gelir.Hatayı düzeltmek için web sitesinin ya da sunucunun sahibiyle iletişime geçin veya dosyayı farklı bir sitede bulmayı deneyin.

 

Reklamlar

Bir yorum

  1. Mehmet Fatih Arslan

    selamlar

    maalesef internette yapılan bütün uygulamaları yaptığım halde başarısız,virüs taraması başarısız diyeyükleme yapmıyor,formatmı atmam gerekir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*