Anasayfa / Multimedya / Youtube Gece Modu Nasıl Açılır

Youtube Gece Modu Nasıl Açılır

Twitter, Google haritalar‘dan sonra Youtube’da takında gece modu özelliğine kavuşacak. Şimdilik özellik tüm kullanıcılar’a açılmış durumda değil. Bu özelliği aktif etmek için tarayıcıların geliştirici konsolunu kullanmanız gerekiyor. İşlem oldukça kolay fakat bu tarz işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Chrome tarayıcınız için Turn Off the Lights ve Dark Skin for Youtube gibi eklentileri de kullanarak Youtube’u gece modunda kullanabilirsiniz. Koyu renk modu olarak sunulan özellik ile Youtube’un klasik kırmızı beyaz teması, siyah bir görünüme kavuşur.

Reklamlar

Gece modunu aktif etmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Youtube giriş yapın ve Google hesabınızla oturum açın. Oturum açmadan özelliği aktif edemezsiniz.

Reklamlar

2. Chrome menüsünden diğer araçlar sonra da geliştirici araçları seçeneğine tıklayın veya Ctrl – Shift + I kısayolunu kullanın.

3. Console seçeneğine tıklayın.

4. document.cookie = “VISITOR_INFO1_LIVE = fPQ4jCL6EiE” kodunu yapıştırın ve enter’a basın. Koyu renkteki alanı tamamen kopyalayın.

4. Console ekranını kapatın ve sayfayı yenileyin. Sağ üstte bulunan kullanıcı hesabınıza tıklayın. Ayarlar ekranında yeni eklenen menüleri göreceksiniz. Bu menülerden Koyu renk modu: kapalı seçeneğine tıklayın ve seçeneği açık duruma getirin.

5. Özelliği açtıktan sonra youtube ekranı koyu renk moduna geçiş yapmış olacaktır. Tekrar eski ayarlara dönmek için sekmeyi kapatıp açabilirsiniz veya aynı menüye giriş yaparak seçeneği kapalı duruma getirebilirsiniz.

Mozilla, Opera ve Google Chrome gibi tüm tarayıcılarda bu işlemi aynı adımları takip ederek yapabilirsiniz. Özelliğin tanıtımı yapıldıktan sonra yazıda güncelleme yapılacaktır.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*