Anasayfa / Teknoloji / Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak Güvenli midir

Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak Güvenli midir

Aliexpress milyonlarca ürünün satıldığı, dünyanın en büyük online satış firmalarından Alibaba gruba ait bir online satış sitesidir.Ali express aracılığıyla, kadın giyim, erkek giyim ve aksesuarları, telefon ve telekomünikasyon, bilgisayar ve ofis tüketici elektroniği, takı ve aksesuarlar, ev ve bahçe, ayakkabı, anne ve çocuk, spor ve eğlence, güzellik ve sağlık, otomobil ve motosiklet, ev aksesuarları gibi yüzlerce farklı sektörden binlerce ürün sunulmaktadır. Aliexpress aracılığıyla satılan ürünler, doğrudan üreticiden satıldığı için oldukça uygun fiyatlarla satılmaktadır. Bugün kullanıcıların sıkça sorduğu Aliexpress güvenli midir ? Aliexpress’ten alışveriş yapılır mı ? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Reklamlar

Aliexpress sunduğu müşteri koruması, online tam takip ve hızlı gönderi özelliği ile son derece güvenli bir alışveriş sitesidir. Ülkemizde bulamadığınız veya çok pahalı olan ürünleri Aliexpress’ten gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Sistem tamamen müşteri memnuniyeti hedeflemektedir. Gününde gelmeyen bir ürünü teslim aldıktan sonra gününde gelmediği için paranızı iade alabilirsiniz veya satıcı istediğiniz renkte gelmeyen bir ürünü size hediye ederek paranızın tamamını iade edebilir. Kısacası memnuniyet konusunda herhangi bir şüpheniz olmasın.

Reklamlar

Alışveriş yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Ürün araması sırasında, aradığınız ürünün ücreti kadar kargo parası vermek istemiyorsanız Ücretsiz sevkiyat seçeneğini mutlaka işaretleyin. En başarılı satıcılardan ürün almak için yıldız tikini de işaretleyin. Bu sayede 4 yıldız üstü satıcılar arama sonuçlarında görünecektir.

Arama esnasında sadece başarılı satıcıları seçmemize rağmen satıcının olumlu ve olumsuz geri bildirimlerine de gözatabilirsiniz. Diğer üyelerin satıcı hakkında yaptığı yorumları inceleyebilirsiniz.

Ürün hakkında iade politikaları ve Satıcı garantilerini dikkatlice inceleyin. Aldığınız ürün renk , beden, özellik gibi detaları dikkatlice araştırın. Gözünüzden kaçan ufak bir detaydan dolayı ürünü iade edemeyebilirsiniz. Örneğin bir ayakkabı satın alıyorsanız ve yanlış numara isterseniz bu tamamen sizin hatanız olduğu için ürünü iade edemezsiniz ve paranız satıcıya aktarılır.

Sipariş durumları detayları;

  • Awaiting Payment: Ödeme bekleniyor.
  • Processing Payment: Ödeme işleme alındı.
  • Awaiting Shipment: Satıcı bekleniyor.
  • Finished: Alışveriş tamamlandı.
  • Cancelled: Alıveriş iptal edildi.

Bu maddelere dikkat ederek alışveriş yapmanız halinde herhangi bir sorun yaşamadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Aliexpress’ten alışveriş yapmanın tek dezavantajı, kargonun çok geç ulaşmasıdır. Bunlar haricinde merak ettikleriniz ve sormak istediğiniz konuları yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*