Anasayfa / Multimedya / Youtube Ek Açıklamalar ve Bildirimler Nasıl Kapatılır

Youtube Ek Açıklamalar ve Bildirimler Nasıl Kapatılır

Youtube’da video izlerken küçük kutucuklar ile çıkan bildirimleri hepiniz farketmişsinizdir. Bazen reklam amaçlı , bazen bildirim amaçlı gösterilen bu kutucuklar yapacağımız küçük bir ayar ile kapatılabilir. Bu bildirimler videoları yükleyen kişiler tarafından eklenmektedir. Bazen o kadar çok abartılı bir şekilde ekleniyor ki bu kutuları kapatmadan videoyu izlemek neredeyse imkansız hala geliyor.Özellik “Vurgulanan alanların ve iletilerin videolarda görünmesine izin verir. Bu seçenek, videolarda görünebilecek reklamları etkilemez.”

Reklamlar

Herhangi bir videoyu izlerken bu açıklamaları kapatmak 5-6  saniyenizi alabilir. Belki çok zaman almıyor fakat sürekli video izlediğimiz zaman oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Aşağıdaki ayarları uygulayarak bu bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz.

Açıklamalar ve Bildirimler nasıl kapatılır ?

Sağ üst köşede bulunan profilimize tıklayıp Çark simgesi / Ayarlar simgesine tıklıyoruz.

Reklamlar

Youtube ayarlar

Solda bulunan sekmelerden “Oynatma” seçeneğine tıklıyoruz.

Ek açıklamaları ve video içi bildirimleri göster” varsayılan olarak işaretli gelmektedir. Bu seçeneğin karşısında bulunan çentiği kaldırıyoruz.

Youtube oynatma

Ayarlardan sonra videoları tertemiz bir ekranda izleyebilirsiniz. Videolar’da sadece Google tarafından sunulan reklamlar görüntülenecektir. Eğer tarayıcınıza reklamları engellemek için özel bir eklenti kullanıyorsanız bu reklamlarda görüntülenmeyecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*