Anasayfa / Web Tasarım / WordPress pingback nedir nasıl kapatılır

WordPress pingback nedir nasıl kapatılır

pingback nedir

Reklamlar

WordPress kullanıcıların sıkça gördüğ pingback nedir nasıl kapatılır ? konusuna değineceğiz. Pingback, geri izlemelerle ilgili problemleri çözmek için tasarlanmış bir sistemdir. Eskiden bi siteden kopyalanan yazı otomatik olarak kopyalanan siteyi etkilediğinden , webmaster’ların buna herhangi bir müdahalesi mümkün değildi ve buda sisteme zarar verebiliyordu.

WordPress’te sitenizden kopyalanan bir yazı için pingbak bildirimi alırsınız. Zaman içinde spam bildirimler çoğaldıkça bu yorumları silmek büyük bir zaman kaybı olabilir. Geri bildirimler WordPress yönetim alanından genel olarak kapatılabiliyor ama daha önce etkinleştirilmiş yazılar için bu ayarı tek tek düzenlemeniz gerekiyor fakat çok fazla yazınız varsa bu işlemi yapmak oldukça zordur. Bu sebeple phpMyAdmin üzerinden SQL tabanında yapacağımız küçük bir kod değişikliği ile bu bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Öncelikle veritabanı yedeğinizi alın.

http://siteniz.com/phpmyadmin adresinden veritabanınıza ulaşın ve veritabanına aşağıdaki kodu yazarak işeyin.

UPDATE wp_posts SET ping_status = ‘closed’;

 

İşlem tamamlandıktan sonra pingback tamamen kapatılmış olacaktır. Sitenizde binlerce yazı varsa bu kod sayesinde yazıları tek tek editlemeden , bütün yazılarda bulunan geri izlemeleri kapatmış olacaksınız. İşlem hakkında hata alıyorsanız yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olmaya çalışırız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. siteniz . com/ phpmyadmin adresini yazdığımda reklam sitesine gidiyor 🙁 ne yapmalıyım? 🙁

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*