Anasayfa / Yazılım / Windows 10 Wi-Fi şifresi öğrenme

Windows 10 Wi-Fi şifresi öğrenme

Windows 10 Wi-fi şifresi öğrenme konusunda, resimli anlatımı takip ederek işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Windows 10 kullanıcıları, ingilizce ve Türkçe işletim sistemlerinde bağlı bulunduğu wi-fi, kablosuz ağ şifresini öğrenme konusunda zorlanıyor. İşlemi, komut satırını kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Komut satırında kullanacağımız iki komut ile bağlandığını tüm kablosuz ağları listeleyebilir ve bu kablosuz ağlara ait şifreleri öğrenebilirsiniz. Resimli anlatımı özellikle Windows 10 ingilizce işletim sisteminde hazırlıyoruz.

Reklamlar

Windows 10 Wi-Fi kablosuz şifresi nasıl öğrenilir ?

Başlat’a sağ tıklayıp Komut satırı (admin) ( Command Prompt) seçeneğine tıklayın. Başlat arama alanına yazarak da giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

Netsh komutunu kullanarak, cihazınızla şimdiye kadar bağlandığınız tüm kablosuz ağ profillerini listeleyebilirsiniz. Komut satırına aşağıdaki komutu yazarak enter’a basın.

netsh wlan show profiles

Kablosuz ağ şifresini öğrenmek istediğimiz ağı belirliyoruz.

Komut satırına aşağıdaki komutu yazın. Ağ adı seçeneğini, şifresini öğrenmek istediğiniz ağ adıyla değiştirmeyi unutmayın. Örnek olarak M kablosuz ağının şifresini öğrenmek istiyorum. netsh wlan show profile name=M key=clear yazarak, aşağıdaki gibi şifreyi görüntüleyebilirim.

netsh wlan show profile name=AGADI key=clear

Key content seçeneğini altında Wi-Fi şifrenizi görebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntem, Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemleri için geçerlidir. Komut satırını admin ile açmayı unutmayın. İşlem sırasında hata alıyorsanız veya şifreyi görüntüleyemiyorsanız, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*