Anasayfa / Whatsapp / Whatsappta engellediğim kişi beni arayabilir mi

Whatsappta engellediğim kişi beni arayabilir mi

Whatsapp’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri de sesli aramalardır. Günümüzde birçok kullanıcı, operatörlerin sesi aramalarından daha çok Whatsapp sesli aramalarını kullanmaktadır. Whatsapp bu kadar yoğun ve sık kullanılmakla birlikte, kullanıcılar tarafından birçok merak edilen sorular da ortaya çıkıyor. Bugün çok sık sorulan sorulardan birini cevaplayacağız.

Reklamlar

Whatsapp’ta endellediğim bir kullanıcı beni arayabilir mi ? Cevap: Hayır arayamaz. Engellediğiniz kişi sizi aradığını zanneder ve çağrı sesini duyar fakat siz bu aramayı görmezsiniz. Engellediğiniz bir kullanıcı size mesaj atamaz, sesli veya görüntülü arama yapamaz. Birini engellediğinizde, WhatsApp’ta onlarla iletişim kurma özelliğini de kaybedersiniz. Onlara bir mesaj göndermek istiyorsanız, WhatsApp önce kişinin engellemesini kaldırmanız gerektiğini bildirecektir.

Engellenen kişi hala WhatsApp numaranızı arayabilir (çağrı zil sesini duyarlar), ancak WhatsApp sizi bu konuda bilgilendirmez. Bu sayede engellediğiniz kişinin bunu fark etmesinin önüne geçilir. Yani, telefonunuza gelen çağrı olmayacak. Benzer şekilde, engellenen bir kişiyi engellemesini kaldırıncaya kadar arayamazsınız. Arama yapmak istediğiniz zaman, bu kişinin engelini kaldırmanız gerektiğine dair uyarı alırsınız. Ancak birisini engellediğinizde, çevrimiçi olduğunuzu göremezler. Sohbet dizisinde adınızın altındaki durum alanı boş görünecektir. Aynı şey sizin tarafınızdan da geçerlidir. Yani, çevrimiçi durumlarını da göremezsiniz. Birini engellemek, son görüleni de görme yeteneğini ortadan kaldırır. Hem siz hem de engellenen kişi birbirinizin son göründüğünü göremezsiniz. Kişilerinize son göründüğünüzü gizleyip gizlemediğinize bakılmaksızın çalışır.

Reklamlar
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*