Anasayfa / Mobil / Whatsapp’ın Bilinmesi Gereken Özellikleri

Whatsapp’ın Bilinmesi Gereken Özellikleri

whatsapp bilinmeyenler

Reklamlar

Günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Whatsapp’ın bilinmeyen birçok özelliği bulunmakta. Whatsapp , Facebook’un satın almasından sonra önemli bir değişime girdi. Bu değişimlerin yavaş yavaş duyuruldığunu görmekteyiz. Pei whatsapp hakkında bütün bilgileri biliyor muyuz ? İşte Whatsapp hakkında bilinmeyen özellikler..

Diğer uygulamalardan Farkı

Whatsapp’ın diğer messenger yazılımlarından ayıran en önemli özelliği arkadaş listenizi değil , telefon rehberinizi kullanmasıdır. Uygulama kapalı olduğu zaman mesajlar sunucuda saklanarak anlık bildirim olarak iletilebiliyor.

Reklamlar

Kullanıcı Sayısı

Whatsapp dünya genelinde 500 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumdadır.

Kota düşmanı

Kotalı internet kullanıcıları Whatsapp kullanımında daha dikkatli olması gerekiyor. Fotoğraf video paylaşımları yaparken kotanızın dolmaması için paylaşımlarınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Whatsapp kullananları görme

Rehberinizde Whatsapp kullanan kişileri öğrenmek için favoriler kısmına girmeniz yeterli. Bu listeye otomatik olarka yüklenen kişiler whatsapp kullanıcısıdır.

whatsapp

Telefonum Whatsapp’ı destekliyor mu?

Birçok akıllı telefon whatsapp’ı destekliyor. Android, BlackBerry, iPhone ve Windows Phone kullanan kullanıcılar sorunsuz olarak uygulamayı marketten indirerek kullanabilir.

Çift onay işareti

Onay işareti yerine saat ikonu görürseniz mesajınızın henüz gönderilmediği manasını çıkarabilirsiniz. Bazı zamanlar internette yaşanılan sorunlar nedeniyle bu ibareyle sıkça karşılaşılır. Kırmızı renkli ünlem gördüğümüzde ise mesaj karşı tarafa ulaşmamıştır. Bağlantınızı kontrol edip tekrar göndermelisiniz.Bazı WiFi bağlantıları Whatsapp’ta mesajlaşmayı engelleyebiliyor. Bu arada Whatsapp’ın sık aralıkla çöktüğünü ve globalde mesaj trafiğinin yer yer kesildiğini de hatırlatalım.

Whatsapp ‘ta Silinen Mesajlar Kurtarılır mı ?

Sohbet yedeği alınmadan silindiği taktirde mesajlarınız silinmiş olur. Whatsapp sunucularında mesajlar saklanmadığı için bu mesajların yeniden talep edilmesi veya geri getirilmesi gibi bir durum olamaz. Fakat özel durumlarda mesajları kurtarabilirsiniz. Bununla alakalı yazımızı okuyabilirsiniz.

Whatsapp silinen mesajları kurtarma

whatsapp_ücretsiz

Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Karşı tarafı Online veya Çevrimiçi olduğunu göremiyor ve durum kısmı hep boş görünüyorsa da bu engellendiğinize işaret olabilir. Ancak karşı tarafın gizlilik ayarlarından durum bilgisini kapaması söz konusuyla engellenmeseniz de durum bilgisi göremezsiniz. Bazı sayfalarda yayınlanan engelleyen kullanıcıları görme gibi uygulamaları indirmemenizi tavsiye ediyoruz.

Whatsapp Neden rehber kullanıyor ?

Whatsapp, BBM gibi platformların aksine telefon rehberinizi kullanır. Böylece Whatsapp için ayrıca herkese PIN göndermek zorunluğunuz olmadığı gibi tek tek rehberdeki numaraları da uygulamaya eklemezsiniz. Bu durum sahte kullanıcı ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Whatsapp kullanıcıları tamamen gerçek kullanıcılardan oluşmaktadır.

Başkalarını ekleyebilir miyim ?

Rehberinizde olan herkese whatsapp üzerinden erişebilirsiniz. Karşı tarafın sizi eklemiş olması veya rehberinde olma gibi bir mecburiyet yoktur.  Kısacası herkesi ekleyerek mesaj gönderebilirsiniz.

Whatsapp Mesaj Yedekleme

Konuşma kayıtlarınızı dilediğiniz zaman yedekleyebilirsiniz. Bunun için ayarlara girip sohbet geçmişinizi mail adresine gönderebilirsiniz. Mail’e göndermiş olduğunuz görüşmeleri bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. En pratik yedekleme işlemi budur.

Whatsapp’ta engelleme yapılır mı ?

Mesaj almak istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcılar hiçbir şekilde size ulaşamaz. Bunun için resimli anlatımımızı inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Engelleme

WhatsApp-silinen

Whatsapp Son görülme Nedir ?

Whatsapp son görülme zamanı kullanıcının uygulamayı en son kullandığı saat- tarihi gösterir. Dilerseniz bu özelliği kapatabilirsiniz. Son görülme özelliğini kapatmak için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Son görülme kapatma

 

Whatsapp hakkında bilinmeyenler yazısı sürekli güncellenecektir. Facebook ilerleyen günlerde yeni özellikleri mutlaka duyuracaktır. Yakın zamanda sesli görüşme ekleneceğini sayfamızdan duyurmuştuk. Bakalım ilerleyen günlerde Whatsapp’ı neler bekliyor..

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. WhatsApp Windows için indirdim. MP4 formatındaki 2-3 mb boyutundaki videoları paylaşmak isteyince, “Bu öğe desteklenmiyor”, şeklinde hata mesajı çıkıyor. Ama aynı videoları, MacBook’ta Mac için WhatsApp programı ile kolayca paylaşabiliyorum. Bu konuda bir fikriniz var mı? Windows için WhatsApp kullanarak bilgisayarınızdan telefonunuzdaki kişilere video göndermeyi hiç denediniz mi?

  2. Merhaba yaklaşık 1yıldır watsappa girilmedgı takdir de otomatik olarak siliniyor mu kişi yardimci olur musnz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*