Anasayfa / Mobil / Whatsapp Web Çalışmıyor Çözümü

Whatsapp Web Çalışmıyor Çözümü

Whatsapp web’e bağlanamıyorum sorunu ve çözümlerini paylaşacağız. Whatsapp web’e neden bağlanamıyorsunuz ? Tek tek nedenleri ve çözüm yolları ile listeleyeceğiz. Whatsapp web bağlantılarında telefonunuzun ve bilgisayarınızın çalışan bir internet bağlantısı üzerinde olması gerekmektedir. Web bağlantınız olmasına rağmen , telefonunuzda herhanhi bir bağlantı hatası varsa bağlantı kuramazsınız. Durum böyle olunca operatör , Wi-Fi gibi internet erişiminizi sağlayan servislerle alakalı olarak farklı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Düşük sinyalle internete bağlı olduğunuz zaman da bağlantı hataları almanız muhtemel.

Reklamlar

NOT: Servislerden kaynaklanan veya engellemelerden kaynaklı olarak bazı durumlarda geçiçi olarak girişler kapatılabilir. Bu durumda herhangi bir ayar değiştirmeden sistemin düzelmesini beklemeniz gerekmektedir. Genellikle önemli olaylarda geçiçi olarak erişim kapatılabiliyor.

Whatsapp web’e bağlanabilmek için web arayüzünden veya uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Gerekli yükleme işlemlerini tamamlandıktan sonra QR kodunu okuttuktan sonra oturumunuzun aşağıdaki görseldeki gibi açılması gerekiyor.

Reklamlar

whatsapp-web-ornek

Telefona ulaşmaya çalışılıyor” hatası ile karşılaşıyorsanız , Telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olmadığı anlamına gelmektedir. Burada telefonunuzun bağlantıları kontrol etmeniz gerekiyor. İnternet erişiminiz olmasına rağmen hala hata alıyorsanız telefonunuzu yeniden başlatarak, tekrar bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Bazı durumlarda web oturumunuzu sonlandırıp tekrar açmanız gerekebilir. Oturumu kapatıp tekrar açmak için aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz.

  1. Menü simgesine  basın.
  2. Çıkış‘ı seçin.
  3. Ekrandaki talimatları takip ederek tekrar giriş yapın.

telefona-ulasilamiyor

Eğer ortak kullanım alanında bulunan bir internet bağlantısı kullanıyorsanız, iş yeri, okul, kafe gibi, Whatsapp web oturumu engellenmiş olabilir. Bunu , operatörünüzün internet bağlantısını kullanarak test edebilirsiniz. Eğer kendi internetiniz ile sorunsuz bağlanabiliyorsanız, Whatsapp web erişimi engelli anlamına gelmektedir.

Web oturumu açmak için “web.whatsapp.com, *.web.whatsapp.com ve *.whatsapp.net” adreslerine erişim izni verilmesi gerekmektedir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Domain Sorgulama

    aynı sorunu bir aralar bende yaşadım. yazı için teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*