Anasayfa / Whatsapp / Whatsapp “Telefon bağlı değil” hatası

Whatsapp “Telefon bağlı değil” hatası

Whatsapp web’de karşılaşılan “Telefon bağlı değil” hatası, kullanıcılar tarafından oldukça şikayet edilen ve bir türlü çözülmeyen bir bug’dır. Whatsapp’ın uzun zamandır bu sorunu çözemiyor olması, ciddi bir rahatsızlık yaratıyor.

Reklamlar

Telefon bağlı değil hatası’nın birden fazla nedeni olabilir. Whatsapp kaynaklı genel sorun, Mobil veya kablosuz ağ bağlantı hatasından dolayı bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Cihazınızla alakalı sorunları gidermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Telefonunuz uyku modundayken, kablosuz ağınız batarya tasarrufu için otomatik olarak kapanıyor olabilir. Uyku modunda iken internetinizin kopmaması için aşağıdaki ayarları uygulamanız gerekiyor.

Reklamlar

Gelişmiş Wi-Fi ağ ayarlarına giriş yapın. “Uyku modunda Wi-Fi’yi açık tut” seçeneğini evet olarak işaretleyin. Bu ayardan sonra kablosuz ağdan kopmadan Whatsapp’a bağlı kalabilirsiniz.

2. Bağlı bulunduğunuz kablosuz ağ’da sorun olabilir veya bu ağda Whatsapp erişimi kapatılmış olabilir. Bu durumdan emin olmak için kablosuz ağ yerine “Mobil ağ” bağlantısını aktif edin.

3. Telefonunuzdan WhatsApp mesajı gönderebildiğiniz zaman, WhatsApp Web’i kullanmayı tekrar deneyin. Eğer hala WhatsApp Web mesajı göndermek ve almakta sorun yaşıyorsanız, büyük ihtimalle telefon veya bilgisayarınızda bir bağlantı sorunu vardır.

4. Whatsapp web uygulamasını ve telefonda Whatsapp’ı kapatıp tekrar açın. Genellikle bu işlemden sonra bağlantı kurulmaktadır.

5. Whatsapp’a giriş yaptığınız bilgisayar ve telefonda internet erişiminizi kontrol edin.

Tüm ayarlar normal ve internet bağlantınızda sorun yoksa, sorun Whatsapp kaynaklıdır. Bu durumda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*