Anasayfa / Whatsapp / Whatsapp google chrome 60 ve daha yeni sürümleriyle çalışır +çözümü

Whatsapp google chrome 60 ve daha yeni sürümleriyle çalışır +çözümü

Whatsapp web‘e giriş yaparken bu hata ile karşılaşabilirsiniz; “Whatsapp google chrome 60 ve daha yeni sürümleriyle çalışır.” Hatayı almanızın birkaç nedeni olabilir.

Reklamlar

Bazen gerçekten güncel olmayan Chrome’dan kaynaklanırken, bazen de yüklü olan eklentilerden kaynaklanabiliyor. Öncelikle sorunun çözümü için Chrome güncellemesini deneyiniz.

Yardım > Google Chrome hakkında seçeneklerine tıklayın.

Reklamlar

Güncelleme otomatik olarak yapılır. Bu ekranda, “Google Chrome güncel durumda” ibaresini görmeniz gerek.

Eğer Google Chrome güncel durumdaysa, yüklü eklentileriniz Whatsapp web’in doğru çalışmasını engelliyor olabilir. Bunun için yüklü tüm eklentileri devre dışı bırakarak test yapabilirsiniz.

Ayarlar > Uzantılar seçeneğine giriş yapın.

Eklentileri sola kaydırarak kapatın.

Eklentileri kapattıktan sonra giriş yapabiliyorsanız, eklentileri teker teker açarak hangi eklentiden kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Eğer sorun çözülmediyse, Whatsapp yazılımını kurarak test edebilirsiniz. Aşağıdaki adrese giriş yaparak yazılımı indirebilirsiniz.

https://www.whatsapp.com/download/

Masaüstü uygulaması ve WhatsApp Web, telefonunuzdaki WhatsApp hesabının bilgisayar tabanlı uzantılarıdır. Gönderip aldığınız mesajlar telefonunuzla bilgisayarınız arasında senkronize edilir. Bu sayede mesajlarınızı her iki cihazda da görebilirsiniz.

Whatsapp web‘e giremiyorsanız; WhatsApp Web’i ofisiniz, bir kütüphane veya üniversite kampüsü gibi yönetilen bir Wi-Fi ağında kullanıyorsanız, ağınız WhatsApp Web’i engelleyecek veya kısıtlayacak şekilde ayarlanmış olabilir. WhatsApp Web size, WhatsApp Web’in düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyen bir Wi-Fi ağında bulunduğunuzu bildirirse, lütfen ağınızın “web.whatsapp.com”, “.web.whatsapp.com” veya “.whatsapp.net” trafiğine izin verecek şekilde ayarlandığından emin olun.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*