Anasayfa / Whatsapp / Whatsapp web den indirilen dosyalar nerede

Whatsapp web den indirilen dosyalar nerede

Whatsapp web, mobil uygulamadan farklı birçok özelliğe sahiptir. Bunlardan biri dde dosya kaydetme şeklidir. Whatsapp web’de gönderlen dosyalar otomatik olarak kaydedilmektedir. Fotoğraf, video veya döküman kaydederken, dosyanın kaydedileceği yeri, manuel olarak belirlemeniz gerekmektedir. Whatsap web’de kaydedilen dosyalar nerede ? Sorusunu resimli olarak yanıtlayalım.

Reklamlar

Bildiğiniz gibi uygulamada otomatik kaydetme seçeneğini aktif ettiğiniz zaman, dosyalar otomatik olarak Whatsapp klasörünün içine kaydedilmektedir. Dilerseniz galeride bu dosyaları görebilir veya görünürlüğü kapatabilirsiniz. Bu dosyaları ilerleyen zamanlarda bulmak ve tespit etmek kolaydır fakat Whatsapp web’de bu durum daha farklı.

Whatsapp web’de dosyayı kaydederken, görselde gördüğünüz gibi kaydedilen alanı seçmeniz gerekiyor.

Reklamlar

Kısaca, dosyanın kaydedildiği yeri siz seçersiniz. Eğer dosya indirme alanını değiştirmediyseniz, dosyalar varsayılan olarak “İndirilenler” klasörüne kaydedilir.

Bu durum fotoğraflar için de geçerlidir. Eğer farklı bir alan belirtmediyseniz, tüm dosyalar bu alana kaydedilmektedir. Dosyaları bulmak için diskinizde “Whatsapp” araması yapabilirsiniz.

Arama alanında dosya türünü seçerek sonuca daha çabuk erişebilirsiniz. Whatsapp web’de dosyalar yukarıdaki gibi kaydedilmektedir. Whatsapp hakkında tüm sorularınız için arama alanını kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*