Anasayfa / Mobil / Whatsapp Geçiçi Olarak Kullanılamıyor Sorunu

Whatsapp Geçiçi Olarak Kullanılamıyor Sorunu

Reklamlar

Whatsapp uygulamasında son zamanlarda çok sık karşılaşılan Whatsapp geçici kullanım hata sebebi ve çözüm yollarını anlatacağız.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Whatsapp son zamanlarda teknik bir sorundan dolayı çok sık kesintiler yaşamakta. Sorunun nedeni ile alakalı yetkililer tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Whatsapp’ta bağlantı sorunu yaşadığınız zaman öncelikle sorunun genel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Sorun genel ise herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sorunun düzelmesini beklemek zorundasınız malesef. Cihazınızda yaşadığınız sorunlarda ise aşağıdaki adımları takip ederek sorunun sebebini tespit edebilirsiniz.

Reklamlar

İşlemlere başlamadan önce mobil cihazınızın yazılım versiyonu ve Whatsapp uygulamasının son sürüme güncellendiğinden emin olun.

Whatsapp geçiçi olarak kullanılamıyor

1. Uygulamayı kullandığınız internet bağlantısını değiştirerek tekrar deneyin. Wi-fi üzerinden internete bağlanıyorsanız, mobil bağlantınızı kullanarak deneyiniz. Eğer farklı Wi-fi ağlara bağlanabiliyorsanız bu daha sağlıklı olacaktır. Evinizdeki bağlantıda sorun yaşıyorsanız modeminizi kapatıp açmanız gerekebilir.

2. Whatsapp’a bağlandığınız cihazınızı yeniden başlatın. Mobil cihazlar uzun süre açık kaldığı zaman bu tarz sorunlar oluşabilir. Yeniden başlatma klasik ama iyi bir çözümdür.

3. Bazı Wi-fi ve mobil ağlar’da internete bağlantı kurmadan önce oturum açmanız gerekmektedir. Doğru ağa bağlı olduğunuzdan ve ağa erişim yetkinizin olduğundan emin olun. Özellikle ortak kullanım alanlarında bu işlemleri yapmadan internet bağlantısı kuramazsınız.

4. Uygulamayı uzun zamandır kullanıyor , veriönbellek temizliği yapmıyorsanız, uygulamanız yavaşlayabilir. Belirli aralıklarla uygulamanın geçiçi belleğinin temizlenmesi gerekmektedir. Ayarlar / Uygulamalar / Whatsapp yolunu takip ederek gerekli temizleme işlemini yapın. Uygulama ayarları menüsü telefon marka ve modelinize göre değişiklik gösterebilir.

5. Eğer Okul veya şirketteyseniz Wi-Fi güvenlik duvarı kısıtlamalarına maruz kalıyor olabilirsiniz, bu durumda ağ yöneticinizle iletişime geçip WhatsApp’a Wi-Fi bağlantınızdan ulaşmak için yardım isteyin.

6. Mobil cihazınızın tarih saat ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Bu bilgiler hatalı olduğu zaman Whatsapp uygulaması ile bağlantı kuramazsınız. Bağlantı sırasında birçok farklı hata ile karşılaşabilirsiniz.

7. Mobil ağınızı kullanarak internete çıkış yapıyorsanız, internet paketinizin limitlerini kontrol edebilirsiniz. İnternet paketleri biten mobil ağlarda veya kotayı aşan kullanıcılarda internet erişimi durdurulmuş olabilir.

Tüm ayarlarınız normal görünüyorsa muhtemelen genel bir hata yaşanıyor anlamına geliyor. Bazı bölgesel olabileceği için çevrenizde Whatsapp’ı kullanan kullanıcılar da olabilir. Bu durumda hatanın giderilmesi için beklemeniz gerekmektedir. Whatsapp’ta farklı bir hata alıyorsanız, sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. WHATSAAPA GIREMIYORUM BEN SILIP YENIDEN YUKLEMEK ISTEDIM AMA NUMARMI GIRDIKTEN SONRA UYARI VERIYOR WHATSAAP GECICI KULLANILAMIYOR LUTFEN 1 DAKIKA SONRA TEKRAR DENEYIN DIYOR AMA YAKLASIK 2 SAAT OLDU

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*