Anasayfa / Mobil / iPhone Telefonlar Nasıl Restart Edilir

iPhone Telefonlar Nasıl Restart Edilir

iPhone telefonlar nasıl restart edilir , yeniden başatılır ? Bildiğiniz gibi elektronik ürünlerde yeniden başlatma çoğu zaman çözüm olabiliyor. Telefonunuzda anlık bir sorun oluştuğu zaman, herhangi bir menüyü kullanmadan belirli bir tuş kombinasyonuna basarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Normalde Power tuşuna basarak telefonunuzu kolayca yeniden başlatabilirsiniz fakat ekranda görüntü yoksa , dokunmatik çalışmıyorsa, telefonunuz siyah ekranda kaldıysa bu işlemi yapamazsınız. Bu durumda da 3 farklı tuşa aynı anda basarak telefonunuzu kapatmaya zorlayabilirsiniz. iPhone 4s , iPhone 5-5s, iPhone 6-6s ve 7 gibi tüm telefon modelleri için geçerlidir.

Reklamlar

iPhone nasıl restart edilir ?

iPhone telefonunuzu yeniden başlatmak için “Ses kısma + Home + Power” tuşlarına aynı anda basınız. Telefonunuzun ekranı kapanana kadar tuşlara basılı tutmaya devam edin.

iPhone resetleme

Reklamlar

Ekran kapandıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır. “Ses kısma + Home ” kısayol tuşları ile ekran kapatma menüsünü’de getirebilirsiniz fakat ekranı kaydıramadığınız için işlem başarısız olacaktır.

Tuş kombinasyonlarına basmanıza rağmen telefonunuz açılmıyorsa ve tamamen kapanıyorsa, batarya kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Telefonunuzu şarja takıp yaklaşık 30 dk şarj ettikten sonra tekrar bu tuşlara basarak işlemi deneyebilirsiniz. Restart komutu sadece telefonlar için geçerli değildir. iOs işletim sistemine sahip tablet ve ipad gibi cihazlarda da bu işlemi yapabilirsiniz. Telefonunuzda donanımsal farklı sorunlar varsa teknik destek almanız gerekebilir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*